מללה ואובמה נפגשו בבית הלבן: "די להפציץ"

הנערה הפקיסטנית בת ה-16 שלא זכתה בנובל הגיעה לבית הלבן ונפגשה עם אובמה ומשפחתו. "הבעתי את החששות שלי על התקפות המזל"טים שמזינות את הטרור", היא אמרה – אך ציינה כי גם הודתה לו על תרומתו הרבה לחינוך

מללה בבית הלבן (רויטרס)

היא אמנם לא זכתה בפרס נובל לשלום, אך הנערה הפקיסטנית מללה יוסופזאי בת ה-16 ששרדה לאחר שנורתה בידי הטליבאן, נפגשה הלילה עם נשיא ארה"ב ברק אובמה ורעייתו מישל. היא החמיאה מאוד לפועלו - אך גם מתחה ביקורת על התקיפות של ארה"ב מהאוויר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"הודיתי לנשיא אובמה על עבודתה של ארה"ב והתמיכה שלה בחינוך בפקיסטן ובאפגניסטן ולפליטים סורים", אמרה בתום הפגישה. "אני גם הבעתי את החששות שלי על התקפות המזל"טים שמזינות את הטרור".

היא ציינה כי קורבנות חפים מפשע נהרגו בפעולות אלה, והן הובילו לתרעומת בקרב העם הפקיסטני. היא גם קראה להגברת שיתוף הפעולה בין ממשלות פקיסטן וארה"ב. לפני כשנה בעת שהלכה לבית הספר היא נורתה בראשה על ידי ארגון הטליבאן לאחר שנאבקה למען זכות הנשים ללמוד. מאז היע עברה לבריטניה וספר הזיכרונות שלה יצא לאור ביום שלישי שעבר.

"ארה"ב מצטרפת לעם הפקיסטני ולכל כך הרבה אנשים מסביב לעולם החוגגים את האומץ של מללה ואת נחישותה", נמסר מהבית הלבן, שם הדגישו כי יש לקדם את זכויות הנשים בפקיסטן.

ביום חמישי שעבר, ולפני שנחשף זכי היא לא זכתה בפרס נובל לשלום, מללה זכתה בפרס זכויות האדם של האיחוד האירופי (פרס סחרוב). למרות שלא זכתה השנה, היא תתמודד גם בשנה הבאה על הנובל.