שוב: סירת מהגרים התהפכה מול חופי איטליה

טרגדיה בלב ים: סירות חילוץ ומסוקים הצליחו למשות מהמים לפחות 200 בני אדם ששרדו התהפכות של סירת מהגרים נוספת מול חופי סיציליה, איטליה. על פי הדיווחים, עשרות בני אדם נהרגו בתקרית הקשה

כוחות ההצלה בפעולה, ארכיון (רויטרס)

פחות משבוע לאחר התקרית שבה טבעו למוות יותר מ-300 מהגרים אריתראים וסומליים מול חופי איטליה - שוב סירה שבה מאות מהגרים אפריקנים התהפכה בלב ים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כוחות ההצלה שהוזעקו למקום ההתהפכות, בין סיציליה לתוניסיה, הצליחו למשות מהמים למעלה מ-200 בני אדם. על פי הדיווחים מהשטח, לפחות 50 בני אדם נוספים נהרגו. סירות הצלה ומסוקים ממשיכים לנסות ולאתר ניצולים נוספים. על פי הדיווחים הראשוניים, על הסירה היו כ-250 מהגרים אפריקנים.

עדי ראייה מתוך כוחות החילוץ סיפרו לכלי התקשורת באיטליה כי זיהו עשרות גופות צפות במים, בהן נשים וילדים, זמן קצר לאחר טביעת הספינה. באיטליה מעריכים כי התגובה המהירה של כוחות ההצלה היא שהביאה להצלתם של מאות האנשים. למקום הוזעקו גם כוחות צבא מלטה, שסייעו לצוות האיטלקי במלאכת החילוץ. "אנחנו מנסים להציל כמה שיותר אנשים", אמר אחד מאנשי חיל הים המלטי.

האסון הקודם, שבוע שעבר (רויטרס)

"מטוס מטעמנו זיהה את הסירה שנראתה לא יציבה", אמר נציג נוסף של הכוחות המלטיים. "כעבור כמה דקות, המטוס דיווח כי הסירה התהפכה, ושאנשים רבים נמצאים בתוך המים. סיוע ראשוני ניתן על ידי המטוסים, שירדו בסירת הצלה לסייע לאנשים".

בשנים האחרונות עשו את דרכם עשרות אלפי מהגרים אפריקנים לאיטליה דרך הים. רק בשבוע שעבר, בתקרית דומה, טבעו למוות מאות אזרחי אריתריאה וסומליה שהפליגו מחופי המדינות האפריקניות לעבר חיים חדשים ביבשת הישנה.