האחראי על הגרעין בחיל האוויר האמריקני - יפוטר

מבוכה בארה"ב: ראש מערך הגרעין בחיל האוויר האמריקני, אחד התפקידים הרגישים בצבא החזק בעולם - פוטר מתפקידו. "האמון והביטחון בו אבד", אמרו גורמים בפנטגון שהבהירו כי מעשיו לא נגעו לנשק הגרעיני

הקצין הכיר שפוטר, ארכיון (חדשות 2)

סקנדל נוסח ארה"ב: קצין בכיר בצבא האמריקני, מייג'ור ג'נרל מייקל קרי, המשמש כראש מערך הגרעין בחיל האוויר של המעצמה החזקה בעולם, יפוטר מתפקידו בשל "אובדן האמון והביטחון בו" - כך אמרו בכירים בפנטגון לסוכנות הידיעות רויטרס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הסיבה המדויקת לפיטוריו של הקצין הבכיר מעבודתו לא ברורה ובפנטגון מנסים לשמור בעמימות על הנסיבות שהביאו להסרתו להתפקיד הרגיש. עם זאת, גורמים שדיברו עם סוכנויות הידיעות בעילום שם, הדגישו כי אין כל סכנה למערך הנשק הגרעיני של ארצות הברית.

ההחלטה שעוד צפויה לעורר הדים רבים בארה"ב התקבלה על ידי הגנרל ג'יימס קובלסקי, אחד מבכירי הקצינים בחיל האוויר האמריקני. בארה"ב מעריכים כי היא התקבלה בשקיפות מלאה ובאישורו של מזכיר ההגנה צ'אק הייגל.

קרי התגייס לצבא האמריקני בשנת 1979, ולאחר שהצטיין בתפקידיו הראשונים הוזמן לקורס קצינים כחייל מילואים. הוא עבר בשורה של תפקידים רגישים הנוגעים למערך הבליסטי של ארה"ב, ופעילותו האחרונה כאמור עסקה בפעילות הגרעינית של המדינה. כעת נראה שהקריירה הצבאית העשירה מגיעה לסיומה בטונים צורמים במיוחד.