הנוסעים שנתקעו באריתראה שבו לארץ

טיסת שיצאה מבנגקוק לכיוון תל אביב, נאלצה לנחות נחיתת אונס בשדה התעופה בבירת אריתראה, בעקבות תקלה באחד המנועים. קברניט המטוס סיפר על נחיתת אונס. "הנחיתה הרגישה כמו נחיתה רגילה. זה היה יפה לראות מה זה ישראלים, כשנתקענו בטרמינל, וכולם התחלקו באוכל ושמיכות. זה חימם את הלב", סיפרה ליעד שהייתה על הטיסה

נחיתת חרום באריתריאה. אילוסטרציה (רויטרס)

טיסה 0884 מבנגקוק לתל אביב נחתה הלילה בנמל התעופה בן גוריון לאחר שהמטוס נאלץ לנחות נחיתת אונס באריתריאה בעקבות תקלה באחד המנועים. עשרות משפחות שהמתינו ליקיריהן במשך כל היום נאלצו להישאר בשדה התעופה עד אשר נחתה הטיסה באיחור גדול.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במהלך היום, משפחות הנוסעים נכנסו לאזור הסטרילי בשדה התעופה, ולאחר זמן נדחקו החוצה על ידי המאבטחים במקום. רוב הנוסעים הפנו טענות לחברת אל על.

אילנה, שחיכתה גם כן לטיסה שהייתה אמורה לנחות, סיפרה כי לא קיבלה מענה הולם מחברת התעופה. "כל היום ניסינו להשיג את חברת אל-על ולהבין מתי הטיסה תנחת, אך לא קיבלנו שום תשובה. בזמן מסוים הטיסה אף לא הופיעה בלוח ההמראות והנחיתות של האתר".

מספר נוסעים, רובם צעירים שבילו בתאילנד, התקבלו בצרחות ובמחיאות כפיים. בין הנוסעים היה גם הזמר שימי תבורי, שסיפר כי הוא המתין כמה שעות באסמרה הבירה. "היינו כולנו ביחד. ביקשתי גיטרה מאחת הבנות, ועשינו יחד שירה בציבור במשך שעה וחצי".

ליעד, שבילתה בתאילנד והייתה נוסעת על הטיסה, סיפרה שהיו כמה רגעים מתוחים. "קברניט המטוס סיפר על נחיתת אונס. הנחיתה הרגישה כמו נחיתה רגילה, אבל היה הרבה בלבול. זה היה יפה לראות מה זה ישראלים, כשנתקענו בטרמינל, וכולם התחלקו באוכל ושמיכות. זה חימם את הלב".