בכיר במשמרות המהפכה: "יש לנו 129 מל"טים שמגיעים עד תל אביב"

בעוד המאמצים למו"מ מול אירן להסדרת תוכנית הגרעין נמשכים, מתרבים גם האיומים לשימוש בכוח מכיוונה של טהרן. אירן חשפה היום מל"ט מסוג חדש – וגם שיגרה מסר מאיים לעבר ישראל. מפקד חיל האוויר של המדינה אמר כי ברשותה של הרפובליקה האיסלמית יש 129 מל"טים שיכולים להגיע עד תל אביב

שלח מסר מאיי. חג'ידזה (AP)

ברפובליקה האיסלמית ממשיכים לאיים על ישראל: בעוד נמשכים המאמצים הבינלאומיים לקיום מו"מ מול אירן בעניין תוכנית הגרעין, בכיר במשמרות המהפכה ממשיך להשמיע קולות מאיימים. לדבריו, יש ברשות אירן מל"טים שיכולים לאיים על מקומות אסטרטגיים בישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לדברי מפקד חיל האוויר של משמרות המהפכה, אמיר עלי חג'ידזה, לארצו יש יכולת לשגר לעבר ישראל למעלה מ-100 מל"טים מתקדמים: "יש ברשותנו 129 מל"טים שיכולים להגיע עד תל אביב". את הדברים אמר חג'ידזה במהלך חשיפת מל"ט אירני חדש.

עוד הוסיף הבכיר האירני, כי ברשות טהרן ישנם גם טילים שאפילו יכולים לשאת לוויינים שישוגרו לחלל וגם טילים בין-יבשתיים. "בניגוד למדינות אחרות באזור, לא הסתייענו באחרים כדי לפתח את יכולותינו הצבאיות שנמצאות כיום בשלב מתקדם", טען הבכיר האירני.

"עצרנו חשודים שניסו לפרוץ לאתרי הגרעין"

חשודים ניסו לחבל באתרי הגרעין. סלאחי (רויטרס)
מוקדם יותר השבוע דיווחו בכירים באירן כי מלבד יכולתה הצבאית המתקדמת לכאורה של הרפובליקה האיסלמית, נננקטים במדינה צעדים למניעת חבלות באתרי הגרעין הפזורים ברחבי אירן. ראש סוכנות הגרעין של הרפובליקה האסלאמית עלי אכבר סלאחי חשף כי ארצו עצרה ארבעה חשודים שניסו לחדור למשרדי הסוכנות. "האויב ממשיך במאמצים תמידיים לסכל את תכנית הגרעין", הצהיר סלאחי.

סלאחי סיפר כי לפני זמן מה חשפו מנגנוני הביטחון באירן ארבעה מחבלים כלשונו, שניסו לחדור לאחד ממשרדי הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית. סלאחי ציין כי הוחלט אז שלא לעצור אותם, כדי שניתן יהיה לדלות מידע נוסף אודותיהם. אולם לדבריו בימים האחרונים נעצרו הארבעה שניסו להסתנן למתקן והועברו לחקירה.