צפו: בת 64 תשחה במשך 48 שעות למען נפגעי סופת ההוריקן "סנדי"

דיאנה ניאד בת ה-64, שנכנסה לספרי ההיסטוריה לאחר ששחתה את המרחק הארוך ביותר באוקיינוס פתוח, תשחה במשך 48 שעות רצופות לטובת גיוס כספים לנפגעי ההוריקן שהכה בארה"ב לפני כשנה

כחודש לאחר שעשתה היסטוריה וחצתה בשחייה את מיצר פלורידה לאורך 175 קילומטרים, השחיינית האמריקנית דיאנה ניאד לא עוצרת וממשיכה לחפש אתגרים חדשים. ניאד בת ה-64 מתכוונת לשחות לאורכה של בריכה במשך 48 שעות, במטרה לגייס כספים עבור נפגעי סופת ההוריקן "סנדי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ניאד תשחה הלוך ושוב בבריכה שאורכה 36.5 מטרים הנמצאת במרכז הרלד שבמנהטן. לצידה של ניאד ישחו דמויות ידועות, כמו השחיין האולימפי ריאן לוצ'ט, שזכה ב-11 מדליות זהב, והכלב רוסקו, שחולץ משיטפונות ההוריקן בשנה שעברה.

בתחילת חודש ספטמבר השלימה ניאד חלום של 35 שנים, כשחצתה בשחייה את מיצר פלורידה, 175 קילומטרים שמפרידים בין החוף הצפוני של קובה לחוף של מדינת פלורידה בארה"ב. היא שחתה את המרחק ב-53 שעות של שחייה רצופה. עם הגעתה חיכה לה צוות רפואי והיא פונתה באמבולנס לבדיקות רפואיות, ובעיקר לצורך החזרת נוזלים אחרי המאמץ הפיזי האדיר לכל אדם, בוודאי לאישה בגילה.

דיאנה בקי ווסט, אחרי 53 שעות (רויטרס)
כשיצאה מהמים היא הניפה את אגרופה בתחושת ניצחון, ולא בכדי: זה היה הניסיון החמישי שלה לחצות את המיצר, והיא קבעה שיא חדש למרחק הארוך ביותר שנשחה באוקיינוס ללא מגן מכרישים וללא סנפירים. את הניסיון הראשון שלה לחצות את המיצר היא ביצעה לפני 35 שנים, בשנת 1978.

עשתה היסטוריה. ניאד (רויטרס)

בחצייה הרביעית היא כמעט והגיעה לחופי פלורידה, אבל מתקפת מזודות צרבה את כל עורה והיא נאלצה להפסיק את המסע. בניסיון השלישי היא סבלה מהתקף אסטמה קשה שחייב אותה להפסיק. "זה היה חלום חיי, ואני מאוד מאוד שמחה להיות כאן", היא סיפרהאז לצוותי התקשורת בקי ווסט. הפעם, צוות של צוללנים שחה לפניה והרחיק את המדוזות ממסלול השחייה שלה.