סערה במקסיקו: אם אולצה ללדת מחוץ למרפאה

תמונה שפורסמה על גבי שער העיתון "לה רסון דה מקסיקו" עוררה זעם רב: בתמונה נראית אירמה לופז, אינדיאנית בת 28, שניות לאחר שילדה תינוק על המדשאה מחוץ למרפאה המקומית. גורמים במדינה טוענים כי הופלתה משום שהיא אינדיאנית, אך במרפאה מתעקשים שמדובר בבלבול שנבע ממחסום השפה

התמונה שעוררה סערה במקסיקו (צילום מסך)

מקסיקו סוערת בעקבות פרסום תמונתה של אירמה לופז אורליו, אינדיאנית בת 28, כשהיא כורעת ללדת על המדשאה סמוך למרפאה מקומית, לאחר שצוות המקום לא איפשר לה להיכנס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

התמונה הבלתי נתפסת של לופז, שניות לאחר הלידה,כשהתינוק עוד מחובר לחבל הטבור שלה, הודפסה על שער העיתון "לה רסון דה מקסיקו" ועוררה זעם רב במדינה. לופז, אם לשני ילדים נוספים, טוענת כי הגיעה למקום עם בעלה והתבקשה להמתין מחוץ למרפאה במשך יותר משעתיים, על אף שדיווחה על צירים תכופים ועזים.

"היא המתינה והתחננה לתשומת לב במשך יותר משעתיים, אבל לבסוף נאלצה ללדת בחצר בית החולים, לאחר שהצוות הרפואי התעלם ממנה בהוראתו של המפקח המקומי", כתב תושב המקום שהגיע למרפאה בעקבות זעקותיה של האם וצילם את התמונה יוצאת הדופן.

לאחר שילדה נלקחה לופז לתוך המרפאה וקיבלה טיפול על ידי הצוות במקום. דובר המרכז הרפואי אמר כי לופז אינה דוברת ספרדית, אלא ניב אינדיאני מקומי, וכי מחסום השפה תרם לבלבול שהוביל למצב. "הצוות הרפואי אמר לאישה ולבעלה להמתין בחוץ בעוד הם מתכוננים ללידה", אמר. "כשאנשי הצוות יצאו החוצה לחפש אחריה, הם לא הצליחו למצוא אותה".

ההסבר של המרכז הרפואי לא סיפק מקסיקנים רבים, שטוענים כי לופז הופלתה בשל מוצאה האינדיאני. סילביה פלורס, ראשת העיירה שבה אירע המקרה, סיפרה כי זו הפעם השנייה בתוך שנה שבה נאלצה אישה אינדיאנית ללדת על המדשאה מחוץ למרפאה המקומית. בעקבות הסערה הודיעו הרשויות במדינות אואחאקה במקסיקו על פתיחת חקירה מיידית לבדיקת חשד לרשלנות.