צפו: מרוץ מכוניות במהירות האור

40 צוותים מרחבי העולם מתחרים במסלול הנמתח לאורך 3,000 ק"מ באוסטרליה בניסיון להגיע ראשונים לעיר אדלייד. האמצעים: כלי רכב המונעים רק על ידי אנרגיית השמש. כך זה נראה

באוסטרליה נמשך זה היום השלישי מרוץ מכוניות "ירוק" במיוחד. צוותים שונים מרחבי העולם משתתפים בתחרות בין כלי רכב סולאריים המונעים רק על ידי אנרגיית השמש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במרוץ, שיסתיים מחר, לוקחים חלק 40 כלי רכב המונעים אך ורק באמצעות אנרגיה סולארית ומתחרים במסלול שאורכו 3,000 קילומטרים. כ-40 צוותים מיותר מ-20 מדינות מנסים להגיע מהעיר דארווין לכיוון קו הסיום בעיר אדלייד.

השנה, בפעם הראשונה מאז התקיימה התחרות ב-1987, חולקה ההשתתפות בתחרות לשלושה מקצים שונים. בעוד שההתמודדות במסלול האתגרי מיועדת לאלו שזו אינם השתתפותם הראשונה במרוץ, המתחרים במקצים האחרים שמים דגש על עמידה בפרמטרים הנוגעים לעיצוב ולעמידה בתקינה הטכנית של ארצות מוצאם.

40 מכוניות בדרך לקו הסיום (AP)

אחד האתגרים העיקריים עמו נאלצים להתמודד המשתתפים במרוץ הוא צבירת האנרגיה לצורך הנסיעה. מאחר והמכוניות מונעות מאנרגיה המופקת מאור השמש, קיים קושי ממשי בשעות הלילה החשוכות. לדברי המארגנים, הנהגים נאלצו לעצור כמה וכמה פעמים תוך כדי המרוץ כדי לטעון מחדש את הרכבים.