עדות: דורס לי זיתוני "נהג שיכור וללא רישיון"

ברקע כתב האישום הצפוי להינתן נגד אריק רוביק וקלוד חייט, החשודים בדריסתה למוות והפקרתה של לי זיתוני ז"ל, חושף העיתון הצרפתי "לה פיגארו" פרטים חדשים מעדותו של חייט, שהיה הנוסע ברכב, שלפיה רוביק "נהג ללא רישיון ובגילופין". בנוסף נטען כי רוביק הגיע לישראל לאחר שנמלט מהרשויות בצרפת בשל עבירות הונאה

גילויים חדשים בפרשת דריסתה של לי זיתוני ז"ל: העיתון הצרפתי "לה פיגארו" חשף הבוקר (ד') פרטים מעדותו של קלוד חייט, שנסע ברכב לצידו של אריק רוביק. השניים חשודים שדרסו הצעירה הישראלית למוות ביולי 2011 בתל אביב - ונמלטו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בעדותו בשימוע בפני שופט, בהתאם להחלטת הרשויות בצרפת מיולי 2012, אמר חייט כי רוביק נהג בישראל ללא רישיון נהיגה, לאחר שזה נשלל ממנו עוד בצרפת. פרקליטו של רוביק, פרנסואה קוטה, דחה את עדותו של חייט מכל וכל.

עוד הוסיף חייט, כי רוביק נהג תחת השפעת אלכוהול "ברכב חדש ומפואר שקנה בישראל". לדבריו, "הוא לא היה שיכור לחלוטין, אך גם לא פיכח לחלוטין". כפי שדווח בעבר, האירוע התרחש לאחר שהשניים בילו יחד במועדון חשפנות.

בתחילת השבוע קבע בית המשפט בצרפת כי על רוביק לשלם ערבות בסך 200 אלף אירו על מנת להבטיח את נוכחותו בצרפת עד למתן גזר הדין. בדיווחים במדינה צוין כי מאחר ורוביק הפר את הוראת בית המשפט ועד כה נמנע מתשלום הערבות, קיימת אפשרות שייעצר עד לתום ההליכים זאת בשל ביזוי בית המשפט.

גם נסיבות הגעתו של של רוביק לישראל מעלות תהיות רבות. על פי הדיווח ב"לה פיגארו", רוביק עצמו הגיע לארץ במסגרת הימלטותו מהרשויות בצרפת, זאת בשל מעורבותו בפרשיית הונאה. התקשורת הצרפתית מתארת מסכת של עבירות פליליות שיוחסו לרוביק בפריז, המשוות לו "פרופיל של פושע", כפי שכונה על ידם.

"נערכים להמשך המאבק"

בעמותת "צדק בשבילי" הפועלת למיצוי הדין עם דורסי לי זיתוני הבטיחו כי על אף צעדיו של רוביק, נערכים לקראת השלב המשפטי המתקרב בצרפת. "אנחנו עוברים לצד השני של המגרש. במשך שנתיים הצלחנו בעזרת אנשים טובים ואזרחים מכל מגוון הקשת לעשות את הבלתי ייאמן", הסביר רועי פלד, בן זוגה של זיתוני ז"ל. "לצערי הרב, נוכח הגילויים האחרונים בפרשה אנחנו נוכחים לדעת עד כמה לחופש יש מחיר והוא אכן נמדד בכסף".

בעמותה הודיעו כי הם נערכים לגיוס משאבים לצורך ההיערכות לשלב המשפטי, זאת באמצעות ערב לגיוס כספים שיתקיים ביום א' שהכנסותיו ישמשו להמשך המאבק. "מעולם לא התקיים ערב מסוג זה בישראל", אמר פלד לקראת האירוע. "150 מוזמנים שנרתמו להמשך המאבק יציגו חזית אחת, ערב גאלה מכובד ומעורר התפעלות שכל כולו בתרומה".