אחד העצורים הישראלים ברומניה - עבריין שהורשע בארץ

משטרת רומניה עצרה שישה ישראלים בחשד שהיו חלק מארגון פשע שסחט אנשי עסקים, וכעת מתברר שאחד מהם הוא עבריין שהורשע בעבר בישראל בעבירות מרמה. אחד ממקורביו: "משפחתו לא מבינה למה נעצר". 4 מבין העצורים היו מבוקשים ברומניה ומוכרים למשטרה המקומית

לאחר שאמש (ג') דיווחו כלי תקשורת ברומניה כי שישה ישראלים החברים בארגון פשיעה נעצרו במהלך פשיטה של כוחות משטרה בבוקרשט, בחשד שנהגו לסחוט באיומים כסף מאנשי עסקים מקומיים וישראלים, מתברר כי אחד העצורים הישראלים הוא עבריין שהורשע בישראל בעבר בעבירות מרמה. גורמים רשמיים בישראל טרם התייחסו לדיווחים מרומניה על המעצרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לחדשות 2 Online נודע כי אחד העצורים הישראלים, תושב דרום הארץ לשעבר שחי ברומניה כבר מספר שנים ונשוי לאישה מקומית, היה על פי החשד גובה כספים עבור השוק האפור והורשע בעבר בישראל בעבירות מרמה. חלק מהעצורים האחרים שכרו עורכי דין ישראלים.

מקורב לאיש אמר כי "משפחתו מנסה להבין מה קרה כאן בכלל ולמה הוא נעצר. הוא איש נחמד מאוד".

גורמים המעורים בפרשה סיפרו כי ארבעה מבין 15 העצורים "מוכרים מאוד למשטרה המקומית, והיו מבוקשים ברומניה". לדברי הגורמים, הם איימו על אחד מאנשי העסקים כי יהרגו אותו. "במהלך חיפוש בכליהם של העצורים נתפסו גם כלי נשק", אמרו.

החשודים שנעצרו (הטלוויזיה הרומנית)

רופא חשוד במעורבות בפרשה

אתמול דווח ברומניה כי 15 בני אדם נעצרו בלפחות 18 פשיטות של משטרת רומניה ברחבי המדינה. על פי החשד, חלק מקורבנות הסחיטה הסכימו לשלם את הכסף לארגון הפשיעה בעקבות האיומים. לפני ארבעה חודשים, נכפתה על אחד הקורבנות חתימה על חוזה מתן שירות בשווי 900 אלף אירו. כמו כן, הוא העביר לחברי הקבוצה 93 אלף אירו.

ברומניה דיווחו כי רופא פלסטיקאי חשוד במעורבות במעשים, כמו גם מתאגרף מקומי ידוע. עוד פורסם, כי גם נכדו של איש העסקים, הפוליטיקאי ובעלי קבוצת הכדורגל סטיאווה בוקרשט, ג'יג'י בקאלי, חשוד במעורבות, אך עורך דינו של בקאלי הכחיש את הדיווח ואמר כי החשוד אינו קרוב משפחתו.

עוד דווח כי אחד הנסחטים הוא רופא ישראלי שנאלץ לשלם עשרות אלפי אירו דמי כופר.

אין זה המקרה הראשון שבו הרשויות ברומניה פושטות על עסקי ישראלים במדינה: בשנים האחרונות נעצרו שם מספר רופאים בחשד לסחר בביציות.