צפו: סופת הטייפון "פיטאו" גרמה לשטפונות ענק במזרח סין

חמישה בני אדם נהרגו עד כה ורבבות פונו מבתיהם, לאחר שגשמי הזלעפות שנגרמו בשל הסופה ההרסנית כיסו חלקים נרחבים בערים במים, שבחלק מהמקרים הגיע גובהם עד ל-1.5 מטרים. כך זה נראה

כוחו של הטבע: לפחות חמישה בני אדם נהרגו בשיטפונות שממשיכים להכות במזרח סין, כתוצאה מסופת הטייפון "פיטאו" שפוקדת את המדינה בימים האחרונים. כחלק מההיערכות לגשמים הכבדים, סגרו הרשויות במדינה לפחות 60 פארקים לאומיים ובהם גם גן החיות העירוני. אתמול (ג') התווספו למדד המשקעים באזור 15 סנטימטרים נוספים של גשם - הכמות הגדולה ביותר ליממה שנמדדה במחוז המזרחי מאז שנת 1961.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווחים בסוכנות הידיעות הרשמית במדינה, מספר ערים במחוז ג'ג'יאנג שבמזרח סין הוצפו, לאחר שנהר עלה על גדותיו. בעיר אחרת במחוז חיילונגג'יאנג - שספגה את הנזק הכבד ביותר ויותר מ-7,000 מתושביה הועברו לבתי מחסה - הופסקה תנועת הרכבים לאחר שחצי משטח העיר הוצף.

בתיעוד ניתן לראות את התושבים הנצורים בבתיהם, כשהם ממתינים לצוותי ההצלה המפלסים דרכם אליהם בסירות.

בעיר יויאו, גם היא במחוז חיילונגג'יאנג, הוצפו כ-90% משטח העיר, כתוצאה מהשטפונות העזים. בחלקים מסוימים של העיר, מגיע גובה המים עד ל-1.5 מטרים.

יותר מ-50 אלף מתושבי יויאו הועברו למגורים זמניים בשל הסופה - ה-23 במספר שפוגעת בסין השנה, שגרמה עד כה למותם של חמישה בני אדם ולפינויים של אלפים מבתיהם.