רומניה: ישראלים נעצרו בפרשת סחיטה ואיומים של ארגון פשע

כלי תקשורת ברומניה מדווחים על חשיפת ארגון פשיעה, שבו חברים אזרחים ישראלים ורומנים, החשודים במעשי שוד ובסחיטה של אנשי עסקים ישראלים ויהודים החיים במדינה. על פי הדיווחים, 15 בני אדם נעצרו בכמה פשיטות של המשטרה

הרשויות ברומניה הודיעו היום (ג') כי חשפו ארגון פשיעה שחבריו ישראלים ורומנים החשודים בפרשת שוד וסחיטה באיומים. על פי הדיווחים, בין הנסחטים היו אנשי עסקים ישראלים ויהודים שחיים ברומניה. העבריינים בחרו את קורבנותיהם לאחר איסוף מידע יסודי על מצבם הכלכלי. במשרד החוץ בירושלים אמרו כי לא ידוע להם על ישראלים שנעצרו וכי פרטי הפרשה לא מוכרים להם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

15 בני אדם נעצרו בלפחות 18 פשיטות של משטרת רומניה ברחבי המדינה. על פי החשד, חלק מקורבנות הסחיטה הסכימו לשלם את הכסף לארגון הפשיעה בעקבות האיומים. לפני ארבעה חודשים, נכפתה על אחד הקורבנות חתימה על חוזה מתן שירות בשווי 900 אלף אירו. כמו כן, הוא העביר לחברי הקבוצה 93 אלף אירו.

(AP)

ברומניה דיווחו כי רופא פלסטיקאי חשוד במעורבות במעשים, כמו גם מתאגרף מקומי ידוע. עוד פורסם, כי גם נכדו של איש העסקים, הפוליטיקאי ובעלי קבוצת הכדורגל סטיאווה בוקרשט, ג'יג'י בקאלי, חשוד במעורבות, אך עורך דינו של בקאלי הכחיש את הדיווח ואמר כי החשוד אינו קרוב משפחתו.