בריטניה ואירן מחזקות את הקשרים

שר החוץ הבריטי וויליאם הייג הודיע כי לונדון וטהרן יפתחו בתהליך לחימום היחסים, שיכול להוביל לפתיחת השגרירויות מחדש. הייג הדגיש כי "אירן צריכה ללכת לקראת המערב אם היא רוצה הקלה בסנקציות"

לונדון וטהרן מחזקות את הקשרים, הייג (רויטרס)

נמשכת ההתחממות ביחסי אירן והמערב: שר החוץ של בריטניה וויליאם הייג הודיע היום (ג') כי לונדון וטהרן ימנו דיפלומטים שיחזקו את הקשרים בין המדינות. לדבריו, מדובר בתהליך שיכול להוביל לפתיחה מחדש של השגרירות הבריטית בטהרן, והשגרירות האירנית בלונדון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עם זאת, הייג הדגיש כי "אירן צריכה לעשות צעדים ממשיים לקראת המערב בנושא תכנית הגרעין שלה אם היא רוצה הקלה בסנקציות. עתיד היחסים בין בריטניה ואירן תלוי בפעולות שיעשו שני הצדדים".

ההודעה מגיעה על רקע ההתחממות ביחסי אירן והמערב מאז בחירתו של חסן רוחאני לנשיא. אחרי חילופי המסרים הפייסניים, התייחס ביום שבת נשיא ארה"ב ברק אובמה בריאיון מיוחד לסוכנות הידיעות AP, לטווח הזמן של טהרן לפיתוחו של נשק גרעיני. "נותרה לפחות שנה, אם לא יותר, עד שתהיה להם יכולת שכזו", אמר אובמה.

הנשיא האמריקני ציין בריאיון כי דבריו מסתמכים על דוחות מודיעניים שונים של סוכנויות הביון. "העולם חייב לבחון האם הנשיא רוחאני רציני לגבי המשך קיום המגעים הדיפלומטיים הבינלאומיים בנוגע לשאיפות הגרעיניות של ארצו", אמר אובמה.

בדבריו, הביע הנשיא האמריקני אופטימיות ביחס להתקרבות בין הממשל האמריקני לנשיא רוחאני, אך הבהיר כי ארצות הברית לא תקבל "עסקה גרועה" לגבי תכניתה הגרעינית של הרפובליקה האסלאמית.