התרסקות המטוס בטייוואן: אב ובנו ניצלו בנס

אב שעלה עם בנו השבוע לטיסת טרנס אסיה בטייוואן ככל הנראה לא חשב שהמעבר ממושב למושב במטוס יציל את חייהם. דקות אחרי ההמראה המטוס החל לצנוח, פגע בגשר וצלל לנהר. השניים, שישבו בצדו של המטוס שלא שקע במים הצליחו להיחלץ ושרדו

תחושה מקדימה הצילה אב ובנו: לין מינג ווי ביקש לעבור מקום לצידו הימני של מטוס טרנס אסיה שהתרסק בכביש סואן לפני יומיים, ובכך ניצלו חייהם שלו ושל בנו הפעוט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

דקות ספורות בלבד לאחר שעברו לשורה ריקה בחלקו האחורי של המטוס, כבר נאבק לין לצאת מתוך שברי המטוס שהתרסק, וחיפש נואשות אחר בנו.

לין חיפש במשך שלוש דקות עד שאיתר את רגליו של בנו מבצבצות מתוך מי הנהר. "כשמשיתי אותו מהמים לא היה לו דופק", סיפר האב. "השפתיים שלו היו כחולות, חשבתי שהוא מת".

האב לא נכנע, וביצע בבנו החייאה. "הוא בני היחיד, הייתי חייב להציל אותו, לא יכולתי לאבד אותו", הוא ציין. בזכות המאמץ, הפעוט בן השנתיים הצליח לשרוד.

המונית אחרי הפגיעה (CNN)

נהג המונית שנפגעה מהמטוס נפצע מרסיסים

עדות נוספת מההתרסקות הקשה היא של נהג המונית שנסעה בגשר בו פגע המטוס, בטרם צלל למימי הנהר סמוך לבירה טייפה. על אף הפגיעה הקשה בכביש, הנהג הצליח לשרוד את התאונה.

למונית עצמה נגרם נזק כתוצאה מפגיעת המטוס בגשר, אך הנהג והנוסעת שהייתה עמו סבלו מפציעות קלות מרסיסי זכוכית השמשה שנשברה.

הנהג היה גם זה שהתקשר למוקד החירום ודיווח על המטוס שפגע בו. המוקדנים, שסירבו להאמין לדיווח המוזר, שאלו את הנהג האם מדובר במטוס צעצוע המופעל בשלט רחוק.

בתוך כך, היום פורסם כי המנוע של המטוס הפסיק לעבוד כשתי דקות אחרי ההמראה, כך עלה מבדיקת הקופסא השחורה. הטייסים כשלו בהתמודדות עם התקלות.

אתמול נודע כי מניין ההרוגים בהתרסקות המטוס בטייוואן עלה ל-31 בני אדם. המטוס, מדגם ATR 72-600, המריא מנמל תעופה קטן בטייפה המשמש לטיסות פנים, כשעליו 58 נוסעים. על פי צילומי הטלוויזיה הטייוואנית, ששודרו מיד לאחר ההתרסקות, מספר נוסעים שניצלו מההתרסקות נראים שוחים סמוך לגוף המטוס ההרוס עם חליפות הצלה על גופם. מבין ההרוגים שהוצאו מתוך המים גם שני טייסי המטוס. 15 נוסעים שרדו את התאונה, אך 12 עדיין מוגדרים נעדרים.

מאמצי החילוץ בטייוואן (רויטרס)

התאונה תועדה שלשום על ידי מספר נהגים שנסעו בגשר מעל לנהר, כשהמטוס חלף מעל ראשיהם והכנף שלו פגעה בגשר.

בתמונות ניתן לראות מספר חלקים קטנים מהמטוס שנמצאו על הגשר. חברת התעופה לה שייך המטוס, טרנסאסיה, איבדה מטוס ATR אחר בקיץ, אז נהרגו 48 מתוך 58 הנוסעים בנחיתת אונס באי פונגו.