צפו: כשאינדונזיה מלבישה מנהיגי עולם

מדינות אסיה והאוקיאנוס השקט עורכות מדי שנה פסגה כלכלית אזורית, שבה דנים מנהיגים בשורה של נושאים וסוגיות ברומו של עולם. אבל בערב הפתיחה, על פי מסורת הוועידה, ראשי המדינות והנציגים המיוחדים פושטים את החליפות ולובשים את הבגדים האופייניים למדינה המארחת

מנהיגי העולם עושים את זה לעצמם מדי שנה. בכל וועידה של הפורום לשיתוף פעולה כלכלי של מדינות אסיה והאוקיינוס השקט (APEC), כמה מהאנשים החזקים בעולם פושטים את החליפות המחויטות ולובשים, לארוחת הערב שפותחת את הכינוס, את הבגדים המסורתיים של המדינה המארחת - הפעם אלו היו בגדים אינדונזים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ג'ון קרי במראה החדש (רויטרס)
הנשיא האמריקני ברק אובמה אמנם לא הגיע לפסגה בגלל משבר התקציב בוושינגטון, ולכן את מרכז הבמה ואת עיקר תשומת הלב קיבל עמיתו הרוסי, וולדימיר פוטין והמנהיג הסיני קשין ג'ינג פינג. השניים לא הצטיינו רק בזירה המדינית - אלא גם האופנתית.

רגע לפני ארוחת הערב שפותחת את הכנס, התקבצו שורת המנהיגים לתמונה קבוצתית צבעונית במיוחד. פוטין נעמד כמובן במרכז, לצידו של המארח סוסווילו יודהויונו באנג באנג האינדונזי. מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי שלא ניתן להתעלם ממנו בעיקר בשל גובהו (193 ס"מ), נדחק לשורה האחורית - לפינת הצילום.

תפס צבע, פוטין (רויטרס)
כאשר החלו הדיונים המרכזיים שעסקו בנושאים כלכליים, ואפילו במלחמת האזרחים בסוריה, החליט הנשיא האינדונזי יודה ויונו לעצור וליהנות מהמנעמים שמציעה ארצו. "אחרי יום ראשון עמוס, ולקראת יום נוסף מחר - בואו נירגע קצת ונהנה מארוחת הערב", אמר הנשיא ולאולם פרצו רקדניות ונגני גיטרה שניסו לגרום למנהיגים לשכוח, ולו לרגע אחד, מצרות העולם.