האם פרשת חטיפת הילדה מדלן מקאן לקראת פתרון?

גארי וקייט מקאן, הוריה של הילדה הבריטית שנעלמה לפני יותר משש שנים במהלך חופשה בפורטוגל, ייצאו בפניה ישירה לחוטף - שמתוארת כ"נוגעת ללב" ותשודר בבריטניה ובעולם בשבוע הבא. במשטרה הבריטית ובאינטרפול מקווים שזה יסייע לקבל מידע חדש ויוביל להתפתחות בחקירה

בני הזוג מקאן (רויטרס)

שש וחצי שנים אחרי ההיעלמות המסתורית של מדלן מקאן בת ה-4, במהלך נופש עם משפחתה בפורטוגל, יוצאים הוריה בפניה ישירה למי שמחזיק בבתם וקוראים לו: "השב לנו את מדלן". קטע הוידיאו ובו המסר מהוריה של מדלן ישודר בבריטניה בשבוע הבא במסגרת משדר מיוחד על הפרשה, ובמשטרה מקווים שהפניה תוביל להתפתחות חדשה בחקירה. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

קייט וגארי יגידו בפנייתם לחוטף, או לאלו שמכירים את האדם המחזיק במדלן, כי "זה לא מאוחר מדי לעשות את הדבר הנכון". בן משפחה אמר כי "קייט וגארי מקווים שמי שמחזיק בבתם, או מישהו ממכריו או משפחתו, יראה את הפניה וישמיע קול".

מיליונים בבריטניה ובעולם יראו את הפניה המרגשת של ההורים, ובמשטרה הבריטית ובאינטרפול סבורים שזה עשוי לשנות את המצב ולהוביל לפריצת דרך בחקירה. קייט וגארי מקאן רוצים שהחוטף יידע כי "זה לא ייפסק עד שלא נמצא את מדלן. אנחנו רוצים שהסיוט הזה יגיע לקיצו".

מדלן מקאן, נעלמה ב2007 (AP)
 

זה לא ייפסק עד שנמצא את מדלן

מדלן מקאן אמורה להיות היום בת 10. השידור המיוחד של ה-BBC יכלול שחזור מלא, ככל הניתן, של אותו הלילה במאי 2007 , באתר הנופש "פראיה דה לוז", כשהוריה של מדלן ישבו לארוחת ערב ולאחריה גילו שהיא נעלמה.

לקייט וגארי יש שני תאומים בני שמונה - אמילי ושון. הם לא יקחו חלק בשחזור ולדברי ההורים, הם לא ראו את השחזור ולא מתכוונים לראותו - כי הם לא יכולים לחזור לאותם הרגעים.

המשטרה הבריטית מתכוננת גם היא לערוך גל מעצרים. על פי פרסומים קודמים, יש 41 חשודים אפשריים באירופה, 15 מהם בריטים וחלקם פורטוגזים - שאחריהם נערכו מעקבים פיזים וכן ציתות לטלפונים הניידים שלהם ומעקב אחר תכתובות המייל.