האפיפיור: "מותר להכות ילדים שהתנהגו לא יפה"

לאחר שבחודש שעבר התייחס הכס הקדוש בדרך לא שגרתית לדרכים להורדת הילודה בקרב המאמינים הקתולים, אמר היום פרנציסקוס כי "צריך להעניש, ואז להמשיך הלאה". את הדברים אמר בפני כ-7,000 בני אדם

"מותר להכות ילדים". האפיפיור פרנציסקוס (רויטרס)

עוד דעה לא פופולארית:האפיפיור פרנציסקוס מאמין שזה בסדר שהורים מכים את ילדיהם כעונש על התנהגות רעה. כך אמר בפני אלפי אנשים במהלך האסיפה השבועית בוותיקן, כשדיבר על אחריות ההורים. ארגונים להגנת זכויות הילד גינו את הדברים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האפיפיור שחזר שיחה עם אב שסיפר לו שמדי פעם בפעם הוא נוהג להכות את ילדיו. "'אך לעולם לא בפנים כדי לא להשפילם', אמר לי". לטענת האפיפיור, "זה נהדר. הייתה לו הגינות. צריך לעשות את הדבר הנכון ולהעניש, ואז להמשיך הלאה".

"זה מאכזב עמוקות שאדם עם השפעה כה גדולה יאמר דברים שכאלה", אמר פיטר ניואל מאחד הארגונים המתנגדים לעונשים גופניים לילדים.

זו אינה האמירה השנויה במחלוקת הראשונה של הכס הקדוש. בחודש שעבר, במהלך טיסה מאסיה לאירופה, בחר האפיפיור פרנציסקוס להתייחס לסוגיית הילודה באופן יוצא דופן. "יש החושבים שכדי להיות קתולים טובים עלינו להתרבות כמו ארנבים, אבל לא - משמעותה של הורות היא להיות אחראיים", אמר לאחר שהושפע מפגישתו עם ילדים נטושים בפיליפינים.

האפיפיור פרנציסקוס, הידוע בסגנונו הישיר והנגיש, אמר את הדברים לאחר ביקור בפיליפינים שם נפגש עם ילדים יתומים וכאלה שננטשו בידי הוריהם. עם זאת, ציין פרנציסקוס, כי בכדי להימנע מילודה הכנסייה מאשרת שימוש באמצעיים טבעיים בלבד, כמו הימנעות מקיום יחסי מין בימי הפוריות של האישה.