צפו: גלי ענק מתנפצים על חופי סין

הסופה "פיטאו" מאיימת בימים אלה על ערי החוף של דרום סין בעקבות גלי הענק והגשמים העזים המכים ברחובות. בעקבות הסופה, הרשויות ברפובליקה העממית פרסמו "אזהרה חמורה"

בעקבות סופת הטייפון "פיטואו" המשתוללת בסין, גלי ענק החלו להתנפץ על החוף המזרחי במדינה. על פי הדיווחים והתמונות המגיעים מסין, הגלים מגיעים לגובה של יותר מ-20 מטרים בשעה שהם מתנפצים על חומות העיר וואנלינג שבחבל טצהג'יאנג.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הסופה פיטואו צפויה להכות בפנים היבשת בשעות הערב והלילה. הרשויות בסין פרסמו "אזהרה חמורה" בעקבות הסופה. מדובר בהאזהרה המשמעותית ביותר ששירותי החזאות הסיניים יכולים להוציא לקראת סופה אפשרית. על פי האזהרה, המים בישובים הסמוכים לחוף צפויים להגיע לגובה של 90 ס"מ.

בעקבות הסופה, מאות ספינות חזרו לנמלים של חבל טצהג'ינאנג. עשרות אלפי תיירים נאלצו לפנות את איזורי החוף בו הם נפשו במהלך השבוע האחרון במסגרת חגיגות הלאום הסיני.

סופות הטייפון צוברות את העוצמה שלהן כשהן נוצרות מעל מי הים החמים ונעלמות אחרי התפרקות על החוף. טאיוואן, יפן, הפיליפינים, הונג קונג ודרום סין סובלות בכל קיץ מסופות טייפון שחוזרות ומכות בחופים ולעיתים גורמות נזקים חמורים ברכוש ואפילו בנפש. הסופות בדרך כלל נמשכות לאורך כל חודשי הקיץ עד לסוף הסתיו.