הפנטגון: ארה"ב לכדה איש אל-קאעידה בלוב

הקומנדו האמריקני יצא אמש למצוד אחר טרוריסטים בשתי חזיתות באפריקה: בלוב נתפס אבו אנאס, בכיר אל-קאעידה שחשוד במעורבות בביצוע הפיגועים בשגרירויות ארה"ב בקניה וטנזניה. בסומליה התנהל מצוד אחר בכיר "א-שבאב" החשוד במעורבות בפיגוע בקניון בניירובי

מבצעים נועזים של האמריקנים באפריקה (רויטרס)

הקומנדו האמריקני מנהל מצוד אחר טרוריסטים ביבשת השחורה: בכיר בפנטגון אישר הבוקר כי כוחות קומנדו אמריקניים, בשיתוף עם ארגוני הביון ה-CIA וה-FBI, לכדו בכיר באל-קאעידה בטריפולי שבלוב. במקביל - ניהלו כוחות אמריקניים מצוד אחר בכיר בארגון "א-שבאב" החשוד שהיה מעורב בפיגועים בקניון בניירובי, בירת קניה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

דובר הפנטגון ג'ורג' ליטל, אישר הבוקר כי הכוחות האמריקניים לכדו סמוך לבירה הלובית טריפולי את נאזיה עבדול חאמד אל רוקאי הידוע בכינויו "אבו אנאס" - בכיר אל-קעידה החשוד במעורבות בפיגועים הקטלניים בשגרירויות ארה"ב בטנזניה ובקניה ב-1998, שגבו את חייהם של מאות בני אדם. עם לכידתו ומעצרו של אבו אנאס, הסתיים מצוד של 15 שנה. תמורת לכידתו של הבכיר מאל-קאעידה הוצע פרס של 5 מיליון דולר.

עוד אישרו בפנטגון כי הלילה יצאו כוחות קומנדו אמריקניים של יחידת "אריות הים", היחידה שלכדה את המבוקש מספר אחת בעולם - הטרוריסט אוסמה בן-לאדן, למבצע בסומליה. מטרת המבצע הייתה ללכוד או לחסל את בכיר בארגון "א-שבאב", שביצע את הפיגוע בקניון בניירובי לפני כחודש.

הפשיטה לסומליה תוכננה לפני יותר משבוע והחלה בביצוע ירי מהים לעבר עיר החוף באראווה שבמדינה. בשלב זה עדיין לא ברור האם הבכיר בארגון חוסל, אולם ההערכה היא כי במקרה זה נכשלו הכוחות במשימתם.