היערכות בארה"ב לסופה "קארן"

בדרך כלל הן מגיעות בחודש אוגוסט, אך השנה לואיזיאנה מקבלת את פני הסופה בחודש אוקטובר. הפעם מדובר בסופה "קארן" שבינתיים מוגדרת טרופית, אולם תושבי המדינה שכבר ניזוקו בעבר מסופות הוריקן חזקות – נערכים לגרוע מכל

כך נראתה "קתרינה" ב-2005 (NASA)

הרשויות בארצות הברית הוציאו אמש (ו') צווי פינוי לאזורים הנמוכים, דרומית לניו אורלינס, בעקבות חשש מהסופה הטרופית "קארן" שאמורה להגיע לחוף לואיזיאנה אחרי שפגעה במפרץ מקסיקו וגרמה לשיבושים בתפוקת האנרגיה של ארצות הברית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במסגרת היערכותם, החלו התושבים בערי לואיזיאנה למלא שקי חול. אחת מהם לדוגמה, פטריסיה פאריל, שביתה נהרס בסופת ההוריקן אייזיק לפני כשנה, מילאה את רכבה בשקי חול כדי להשתמש בהם בביתה. "אני סומכת על אלוהים ומקווה שהמים לא ייכנסו לתוך הבית, אבל ליתר ביטחון אני רוצה להיות מוכנה לזה", אמרה פאריל.

סופת "קארן" אמנם נחלשה ממהירות של 65 קמ"ש למהירות של 45 קמ"ש, אולם החזאים מטעם המרכז הלאומי לחקר סופות הוריקן העריכו כי הסערה צפויה להתחזק מעט היום. היא עדיין מוגדרת "סופה טרופית".

תושבי לואיזיאנה מורגלים היטב לצערם לסופות החזקות. ב-30 באוגוסט 2005 גרמה סופת ההוריקן "קתרינה" לנזקים נרחבים במדינה, לאחר שפגעה בחופיה. יותר משני מיליון תושבים בלואיזיאנה נאלצו לעזוב את בתיהם, והנזק הכלכלי הוערך בכעשרות מיליארדי שקלים.