ניצולי ספינה שטבעה ליד איטליה: "נאחזנו בבקבוקים כדי לא לטבוע"

לפחות 114 בני אדם איבדו את חייהם אתמול בטביעת הספינה שהבריחה מהגרים מאפריקה ליד חופי האי למפדוסה שבדרום איטליה. תושב האי סיפר: "לא היה להם כבר כוח להאחז בחגורות ההצלה, הם סיפרו שאחזו בקבוקים ריקים כדי לצוף"

מאמצי החילוץ בלמפדוסה (רויטרס)

מאות מהגרים אפריקנים שהיו על סיפון הספינה שטבעה אתמול מול חופי האי למפדוסה שבאיטליה חיפשו חיים טובים יותר באירופה. בשביל לפחות 114 מהם - זה היה המסע האחרון. הניצולים מהספינה הרעועה מספרים על הזוועה שחוו עד לחוף המבטחים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כמה ניצולים, מגאנה, אריתראה וסומליה, סיפרו לסוכנות הידיעות AP כי נאחזו בבקבוקי מים ריקים כדי לא לטבוע, שנאבקו במים כשהם לבושים שאריות בגדים, ומכוסים דלק. לחלקם אפילו לא היה כוח להיאחז בחגורות ההצלה שהשליכו לעברם הדייגים המקומיים, אחרי שעות בים.

"זה היה כמו בסרט, משהו שאתה מקווה לעולם לא לראות במציאות", סיפר ויטו פיורינו, תושב למפדוסה. בסירת הדייג הקטנה שלו הוא הציל 47 מהגרים מהספינה, מתוך 155 שניצלו. 250 בני אדם עדיין נעדרים.

מחקירת האירוע עולה כי על סיפון ספינת ההברחה פרצה דליקה. המהגרים נבהלו מהלהבות, התקבצו כולם בצד השני של הסיפון, מה שהביא להתהפכות הספינה. לרשויות האיטלקיות הם סיפרו כי היו כ-500 בני אדם בספינה, כך שמספר הקורבנות צפוי לעלות עוד יותר.