חקירת המרדף בוושינגטון: "הנהגת חשבה שאובמה עוקב אחריה"

רשת NBC האמריקנית מדווחת מפי איש ביטחון אמריקני כי מרים קארי, שהתנגשה בגדר בטיחות מחוץ לבית הלבן וגרמה למרדף חריג ברחובות וושינגטון הבירה, חששה כי הנשיא אובמה עוקב אחריה. בני משפחתה סיפרו כי סבלה מדיכאון שלאחר לידה. קארי נורתה למוות על ידי אנשי השירות החשאי בתום מרדף מסביב לגבעת הקפיטול

שעות לאחר תקרית הירי החריגה בוושינגטון, מתבררים פרטים נוספים אודות הנהגת שניסתה לפרוץ מחסום סמוך לבית הלבן ונורתה למוות. רשת NBC האמריקנית מדווחת מפי בכיר ביטחוני כי מרים קארי חשבה שהנשיא ברק אובמה עוקב אחריה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

קארי, תושבת קונטיקט, עבדה כשיננית. ד"ר בארי וייס, רופא שיניים שהעסיק את קארי במהלך 2012, סיפר כי היריון בלתי מתוכנן גרם לה ללחץ הולך וגובר בחודשים שבהם עבדה אצלו. וייס פיטר לבסוף את קארי באוגוסט 2012, לאחר שמטופלים טענו כי נהגה בהם בקשיחות יתר. במקביל דיווחו בני משפחתה של קארי כי ייתכן שסבלה מדיכאון שאחרי לידה.

המרדף יוצא הדופן עורר אמש חרדה ברחובות וושינגטון הבירה ואף שיתק לזמן קצר את מנגנוני הממשל. קארי פגעה תחילה בגדר בטיחות מחוץ לבית הלבן. לאחר שדרסה את איש השירותים החשאיים, נמלטה בנסיעה פרועה לעבר גבעת הקפיטול.

כוחות הביטחון עצרו את האישה למרגלות גבעת הקפיטול, אך היא העבירה את הרכב להילוך אחורי והמשיכה בנסיעה. בשלב זה החלו השוטרים לירות לעברה. המשטרה פתחה במרדף אחרי קארי מסביב לגבעת הקפיטול, מקום מושבו של הקונגרס האמריקני, ולבסוף התנגשה בבניין ממשל ונורתה למוות על ידי הכוחות בשטח.

"הנהגת ניסתה לפרוץ את המחסום ואנשי השירות החשאי ניסו לעצור אותה", סיפר נציג המשטרה בתדרוך לעיתונאים. "הרכב הגיע קרוב למחסום, אך אף שוטר לא נפגע מירי, ככל הנראה היא התנגשה בו. יש מספר זירות ואנחנו עדיין אוספים ראיות. נראה שמדובר באירוע בודד ואנחנו חוקרים אם היה ילד באוטו".