רוסיה לא תאפשר למשפחות משוודיה לאמץ ילדים: "רק שלא יגיעו למשפחות גאות"

החוקים הנוקשים נגד הקהילה הגאה ברוסיה ישפיעו גם על הליכי האימוץ של ילדים רוסים: בית משפט במדינה חוקק חוק שאוסר על משפחות משוודיה לאמץ ילדים מרוסיה - זאת עקב ה"חשש" שהילדים יועברו לחסותן של משפחות חד-מיניות. פוליטיקאי רוסי אף כינה הומוסקסואלים "סוטים" וקרא שלא להעביר לידיהם ילדים

ילדים רוסים? לא לידי משפחות גאות (AP)

המדיניות הנוקשה ברוסיה כנגד הקהילה הגאה תשפיע גם על גורלם של ילדים יתומים? בית משפט במדינה קבע כי יש לעצור את כל תהליכי האימוץ של ילדי רוסים ע"י הורים ממדינות המאפשרות זכויות נרחבות להורי הומוסקסואליים, בהן גם שוודיה - זאת עקב ה"חשש" שיגדלו במשפחות חד מיניות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הרוסים מבקשים למנוע מצב שבו ילדים יתומים יאומצו על ידי הורים גאים משוודיה - מדינה הידועה בפתיחותה לזוגות חד-מיניים ובליברליות נרחבת למדי בנושא. "זה נורא. יש לנו 13 ילדים מרוסיה שאמורים להיות מועברים לחסותן של משפחות שוודיות ושאפילו כבר נפגשו עמן, ועכשיו הם לא יוכלו לעבור אליהן", אמר בצער יונאס פריברג, נציג סוכנות אימוץ שוודית לטלוויזיה במדינה.

ובעוד שבשטוקהולם הביעו צער ואף תדהמה מההחלטה הרוסית, פוליטיקאי בכיר במדינה בחר לכנות זוגות הומוסקסואליים "סוטים" ואמר כי אין להם כל זכות לאמץ ילדים. "הסוטים האלה? זה פשוט לא מקובל שהם יקחו ילדים תחת חסותם", אמר ויטלי מילונוב בראיון לרשת הטלוויזיה השוודית. "ילדים שגדלים במשפחות כאלה נהרסים מבחינה פסיכולוגית. כבר עדיף שיישארו ברוסיה", אמר.

הרשויות בשוודיה טרם אישרו שמתקיימים מגעים רשמיים בין המדינות שנועדו להסדיר מחדש את חוקי האימוץ, אך במדינה הביעו דאגה מההחלטה והצהירו כי ברצונם לפתוח בשיחות הבהרה עם הרשויות ברוסיה בנושא.