השמועה שמסעירה את ארה"ב: "מייקל ג'ורדן יחזור למשחק אחד‎"

האם גדול שחקני הכדורסל בכל הזמנים יכריז על חזרה למשחק? בגיל 50 עשוי מייקל ג'ורדן לחזור לשחק לערב אחד בלבד במדי הקבוצה שבה הוא משמש כבעלים, שארלוט בובקאטס - כך לפחות טוען ג'יילן רוז, אחד מבכירי הפרשנים בארה"ב

יעשה קאמבק? מייקל ג'ורדן (AP)

בעוד פחות מחודש ימים יעשו את דרכם אל הפרקט מיטב שחקני הכדורסל לפתיחת ליגת ה-NBA, אך כעת נראה שהסיפור הגדול ביותר שצפוי לצאת מהליגה הטובה בעולם העונה לא קשור ללברון ג'יימס או קווין דוראנט, כוכבי היום, אלא דווקא לגדול השחקנים בכל הזמנים - מייקל ג'ורדן, שעשוי לחזור מפרישה בגיל 50‎.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אז רגע לפני ששוברים את תוכנית החיסכון ורוכשים את כרטיס הטיסה לארצות הברית אפשר וצריך לצנן את ההתלהבות. ג'ורדן עשוי לחזור למשחק אחד בלבד במדי הקבוצה שבה יש לו אחוזים - שארלוט בובקאטס (שבקרוב ישנו את שמם להורנטס), כך לפחות טוען ג'יילן רוז, אחד מבכירי פרשני הכדורסל בארה"ב‎.

"מייקל יחזור למשחק אחד במדי הבובקאטס", אמר רוז בתוכנית אינטרנטית המשותפת לו ולעיתונאי ביל סימונס שבה השניים סוקרים את קבוצות ה-NBA לקראת עונת המשחקים הקרובה. בשנים האחרונות הפך רוז לאחד מפרשני הכדורסל המובילים בארה"ב, בין היתר בגלל הקשר ההדוק שהוא שומר עם בכירי השחקנים בליגה, והמידע הפנימי שאותו הוא מצליח לדלות מהם‎. החיוך על פניו של רוז בזמן שהעריך כי ג'ורדן ישוב לשחק לא הותיר ספק כי גם הפעם בידיו מידע שמבוסס על מקורות יודעי דבר.

אבל חזרתו של מי שכונה על ידי לארי בירד "אלוהים", תלויה גם בקומישינר דייויד סטרן שצפוי לפרוש במהלך השנה הקרובה מתפקידו לאחר 30 שנות פעילות. על פי חוקי הליגה ג'ורדן, המשמש כבעלי הקבוצה, לא יכול גם לשחק במדיה. בשנת 2001 חזר מייקל לשחק במדי הוושינגטון וויזארדז, דבר שחייב אותו למכור את חלקו בקבוצה. כעת מעריכים בארה"ב כי סטרן, יאפשר לג'ורדן "לעבור על החוק" כחלק ממתנת הפרידה שלו מהליגה איתה הוא מזוהה כל כך‎.

ואולי בעצם הכל היה ידוע מראש. בשנת 2009 נכנס ג'ורדן באופן רשמי להיכל התהילה האמריקני ונשא נאום מעורר מחלוקת שבו הצהיר על כוונותיו לעתיד. "אני לא רואה את הרגע הזה כסיום המוחלט של הקשר שלי עם משחק הכדורסל, זה פשוט המשך של משהו שהתחלתי בו לפני שנים רבות", אמר אז‎.

"יום אחד אולי תסתכלו למעלה ותראו אותי משחק בגיל 50", אמר ג'ורדן וגרם לפרץ של צחוק בקרב הקהל הרב שהתקבץ באולם המפואר בספרינגפילד. "הו, אל תצחקו, אל תגידו 'לעולם לא', כי גבולות, כמו פחדים, הם לעיתים רק אשליה‎".