חקירת היעלמות הילדה מדלן מקאן: סלולריים יסייעו בחיפושים?

ב"טלגרף" הבריטי דווח כי בסקוטלנד יארד ביקשו מ-31 מדינות סיוע לאתר טלפונים סלולריים של תיירים ששהו באתר הנופש בפורטוגל ב-2007, עת נעלמה הילדה מדלן מקאן. בחודש יולי השנה דווח כי נתפחה חקירה חדשה לגבי נסיבות היעלמותה של הילדה, שאמורה להיות כיום בת תשע

הסקוטלנד יארד ביקש סיוע מ-31 מדינות. מקא (חדשות 2)

נמשכים מאמצי החיפוש אחר הילדה מדלן מקאן: בסקוטלנד יארד פנו ל-31 מדינות במטרה לנסות ולאתר את התיירים שביקרו באתר הנופש בפורטוגל שבו היא נראתה בפעם האחרונה. על פי הדיווח ב"טלגרף" הבריטי, בסקוטלנד יארד ביקשו מהמדינות את פרטי הטלפון הסלולרי של התיירים שהיו באזור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בחודש יולי דווח על כך שנפתחה חקירה חדשה בבריטניה על היעלמותה של הילדה ב-2007. המשטרה הבריטית הודיעה אז כי 38 אנשים ייבדקו במסגרת החקירה החדשה בחשד למעורבות בפרשה. מדובר במספר גדול פי שתיים ממספר החשודים עליו דווח לפני מספר שבועות. לפי דיווח ברשת סקיי, החוקרים יוצאים מנקודת הנחה כי הילדה, שאמורה להיות בת תשע כיום, עדיין בחיים.

עד כה התמקדו במשטרה בבדיקה ומדובר בעליית מדרגה עם כניסתם לשלב החקירה. 12 מתוך האנשים שמבקשת המשטרה לתשאל אודות האירוע - הינם אזרחים בריטים.

מפקד כוח הבילוש אנדי רדווד, שמוביל את החקירה, אמר כי "במהלך השנתיים האחרונות נערכו שלוש חקירות מרכזיות של חוקרים פורטוגזים, חוקרים בריטים וחוקרים פרטיים. מתוך הנתונים שהם העלו מצאנו 38 אנשים עם קשר לפרשה. מנקודה זו אנחנו ממשיכים".

"החוקרים הבריטים הוציאו בקשה רשמית למשטרה בפורטוגל לקבלת עדויות, שנאספו במהלך השנים. כמו כן ביקשו בבריטניה מפורטוגל לאפשר לחוקרים שלהם לערוך בדיקות במדינה.