דרמה בוושינגטון: נהגת ניסתה לפרוץ לבית הלבן ונורתה למוות

מכונית שניסתה לפרוץ את אחד המחסומים ברחוב שמוביל לבית הלבן נעצרה על ידי כוחות הביטחון - שפתחו לעברה בירי. על פי הדיווחים, האישה נפגעה מהירי, ומתה לאחר מכן. מתוך הרכב הוצא פעוט שהיה עמה. הערכה: לא מדובר באירוע טרור

מרדף דרמטי סמוך לבית הלבן: נהגת ניסתה היום (ה') לפרוץ עם מכוניתה מחסום בשדרות פנסילבניה בוושינגטון המובילות לבית הלבן. כוחות הביטחון ניהלו אחריה מרדף שבסיומו פתחו לעברה באש ועצרו את הרכב. על פי הדיווחים מארה"ב, האישה נפגעה מהירי, ומתה כמה שעות אחר כך. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המחוקקים בסנאט ובבית הנבחרים היו במהלך דיון בשעה שנשמעו מבחוץ היריות. האישה החשודה, שברכבה ככל הנראה היה גם פעוט, ניסתה לפרוץ את המחסום עם מכונית בצבע שחור. ניידות רבות דלקו אחריה ובשלב מסוים הקיפו את הרכב משלושה צדדים, כששוטרים ואנשי השירות החשאי באקדחים שלופים מכוונים את נשקם מטווח מטר לעבר הנהגת.

למרות זאת, היא האיצה לפתע וברחה בנסיעה מהירה, תוך כדי שכמה ניידות משטרה רודפות אחריה. בשלב מסויים פתחו אנשי הביטחון באש לעבר הרכב ועצרו אותו. על פי הדיווחים, הנהגת מתה כתוצאה מהירי.

זירת האירוע בגבעת הקפיטול (אל חורה)

שוטר נפגע במהלך המרדף

בעקבות התקרית, כוחות ביטחון רבים החלו לזרום לאזור. בניין הקפיטול נסגר בתחילה וכל העובדים קיבלו הוראה שלא לצאת מהבניין, אך כעבור כשעה העוצר הוסר והעובדים יצאו החוצה. ההערכה לפי שעה היא כי לא מדובר באירוע טרור. שוטר, שבתחילה דווח כי נפגע מירי במהלך המרדף, ככל הנראה נפצע כתוצאה מהתנגשות של רכבו ברכב אחר.

"הנהגת ניסתה לפרוץ את המחסום ואנשי השירות החשאי ניסו לעצור אותה", סיפר נציג המשטרה בתדרוך לעיתונאים. "אף שוטר לא נפגע מירי, אך שוטר נפגע, ככל הנראה לאחר שהחשודה התנגשה ברכבו. יש מספר זירות ואנחנו עדיין אוספים ראיות. נראה שמדובר באירוע בודד ואנחנו חוקרים אם היה ילד באוטו".

שוטרים חמושים בתוך בניין הסנאט (AP)

כל העובדים קיבלו הוראה לא לצאת החוצה

היריות נשמעו רק מספר רחובות מבית המשפט העליון בבירה. אנשים שעמדו בחוץ נקראו להיכנס אל תוך בניין בית המשפט. "הייתי שם כשזה קרה, בתוך הבניין, סמוך ל-14:25 פתאום שמעתי שיש יורה וצריך להישאר במשרדים ולסגור את החלונות", סיפר כתב "יאהו" שהיה במקום בעת תקרית הירי. "זה מקום שבדרך כלל מלא באנשים ועכשיו שקט לגמרי. המשטרה סגרה את הרחוב וקראה לכל האזרחים לצאת מהאזור".

שוטר מחוץ גבעת הקפיטול. "אין ביטחון" (רויטרס)

עדת ראייה סיפרה ששמעה מספר יריות, ככל הנראה 12, שנורו ללא הפסקה. תיירת אמריקנית שהגיעה לוושינגטון מהחוף המערבי והייתה עדה לדרמה אמרה לרשת "פוקס": "אני מרגישה שבמדינה שלנו אין ביטחון. באנו לכאן לבקר בבירה ולפתע שמענו יריות. זה פשוט עצוב".

נשיא ארה"ב ברק אובמה קיבל עדכון על האירועים וצפוי לכנס מסיבת עיתונאים בתוך זמן קצר ולהתייחס לתקרית. גורם בוושינגטון אמר כי צוות הבית הלבן נמצא בקשר עם כוחות הביטחון ומנהל את התקרית.