אובמה נגד יו"ר בית הנבחרים: "מהווה מכשול לסיום ההשבתה"

בכנס עסקים קטנים מחוץ לוושינגטון תקף הנשיא האמריקני את ג'ון ביינר, ואמר כי הוא נמנע מהחלטת ההצבעה על חוק חירום המימון הממשלתי, "שמא יתעורר זעמם של 'קיצוניים' במפלגתו". לדבריו, "ככל שהשביתה תימשך - כך תגדל ההשפעה השלילית על הכלכלה האמריקנית"

"ביינר יכול לסיים השביתה". אובמה (AP)

ביומה השלישי של השבתת מוסדות הממשל הפדרלי, הפנה הנשיא אובמה אצבע מאשימה כלפי יו"ר בית הנבחרים, ג'ון ביינר, ואמר כי הוא "מהווה מכשול להפסקת ההשבתה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

את הדברים אמר אובמה בכנס לעסקים קטנים. "ביינר מונע הצבעה על חוק מימון החירום הממשלתי משום שהוא אינו רוצה לעורר את זעמם של 'קיצוניים' במפלגתו", ציין הנשיא האמריקני, וקרא ליו"ר בית הנבחרים להורות במהירות על ההצבעה. "ככל שהשביתה נמשכת - כך תגדל ההשפעה השלילית על הכלכלה האמריקנית".

השביתה נפתחה עם דחייתו של הסנאט האמריקני את ניסיונה האחרון של המפלגה הרפובליקנית לשנות את הצעת חוק מימון החירום הממשלתי. ברוב של 54 תומכים מול 46 מתנגדים, נדחתה בקשת הרפובליקנים לסיים את המבוי הסתום ולערוך שינויים ברפורמת הבריאות של אובמה - כולל אפשרות של דחיית יישום סעיפים מסוימים בה בשנה.

ביומה הראשון של השביתה פורסם באתר משרד האנרגיה האמריקני מכתב ששלח אובמה לעובדי הממשל, ובו הדגיש כי השבתת מוסדות הממשל הפדרלי היא "בלתי הכרחית לחלוטין". אובמה הוסיף כי יפעל לחידוש הדיונים בקונגרס בהקדם האפשרי.

במכתב שיבח אובמה את עובדי הממשל וציין: "את עבודתם המאומצת אתם עושים באקלים פוליטי שלעיתים קרובות מדי בשנים האחרונות מתייחס אליכם כאל שק חבטות". אובמה הוסיף כי "ההשבתה לא הייתה צריכה להתרחש" והאשים את פעילות הרפובליקנים בבית הנבחרים.