פייסבוק בונה קהילה בעולם האמיתי

394 יחידות דיור, מתקני ספורט, ברים ומסעדות - זה מה שתכלול העיר הקטנה שמתכננת הרשת החברתית, סביב הקמפוס שיצרה במנילו שבקליפורניה. על פי חזון החברה, העובדים ינהלו את חייהם בישוב. "אנחנו מאוד נרגשים שיש לנו יחידות דיור קרוב יותר לקמפוס ולמשרדים", אמרו בפייסבוק

הישוב של פייסבוק (פייסבוק)

הרשת החברתית שהפכה לביתן של קהילות וירטואלית רבות - עומדת לבנות קהילה במציאות. ה"וול סטריט ז'ורנל" דיווח היום (ה') כי פייסבוק נמצאת במגעים עם יזם מקומי לבניית קומפלקס עם 394 יחידות דיור, שבליבן מתחם משרדים ענק ומאובזר בסכום של 120 מיליון דולר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הקומפלקס היוקרתי ייבנה במתחם הקיים של החברה "מנילו פארק" שבקליפורניה, וישתרע על פני 160 אלף מטרים רבועים. מלבד יחידות הדיור והמשרדים הוא יכלול גם ברים, מתקני ספורט, מסעדות וכל מה שצריכה קהילה.

בפייסבוק רוצים להגיע למצב שגם בעמק הסיליקון יביטו בקנאה על הקומפלקס החדש שלהם. דובר פייסבוק אמר כי החברה לא יזמה את הקהילה החדשה כדי למשוך עובדים, או כדי להיכנס לשוק הנדל"ן. "אנחנו מאוד נרגשים שיש לנו יחידות דיור קרוב יותר לקמפוס ולמשרדים, אבל אנחנו מאמינים שאנשים עובדים בפייסבוק, מפני שמה שהם עושים מביא תועלת והם מאמינים במשימה שלהם".

יש אפילו סדנא לתיקון אופניים

הכל במרחק רכיבה על אופניים (פייסבוק)
מחירי הנדל"ן בעמק הסיליקון בפרט, ובסן פרנסיסקו בכלל, עלו בסוף 2012 ב-24% - זאת לפי הנתונים המתפרסמים היום בוול סטריט. בפייסבוק מתכננים לחסוך לעובדים שלהם את ההוצאות האלה. אבל הקומפלקס, לפחות בשלב הראשון שלו, יוכל לאכלס רק 10% מהעובדים.

זו לא הפעם הראשונה בהיסטוריה, גם לא בזו האמריקנית שחברות מקימות ערים של ממש. גם בתעשיית הרכבים ובתעשיית הברזל והפלדה הקימו בעבר ישובים שלימים קרסו. בפייסבוק מקווים שגורל העיר שלהם לא יהיה דומה.

"אחת המטרות של תאגיד פייסבוק היא לנסות ולדאוג לכמה שיותר מישורים בחייו של העובד", אמר דובר פייסבוק. "הם לא צריכים לדאוג בנוגע לתחבורה - יש אוטובוסים או אופניים, שירותי כביסה, ניקוי יבש, מספרה, חוגים, אפילו סדנא לתיקון אופניים".