אסון בלב ים: יותר מ-90 טבעו למוות מול חופי סיציליה

יותר מ-400 מהגרים שיצאו מאפריקה היו על הספינה שטבעה הבוקר מול חופי למפדוסה בסיציליה. "זה נוראי, כמו בית קברות חשוף", אמרה מושלת האי אליו מגיעים מדי שבוע אלפי פליטים לא חוקיים

לפחות 90 בני אדם נעדרים וכנראה מצאו את מותם מול חופי האי למפדוסה, סמוך לסיציליה כשהספינה שלקחה אותם מחופי אפריקה שקעה. גיוסי ניקולוני, מושלת האי אמרה שעשרות הגופות שנמשו לחוף מהמים הם גופותיהם של אזרחים סומלים ואריתראים. היא גם טענה שעוד ועוד גופות ממשיכות לצוף מול חופי האי, שלמרבה הצער מורגל באסונות כאלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"זה נוראי, כמו בית קברות חשוף, הם ממשיכים להוציא אותם מהמים", סיפרה ניקולוני. על פי משמר החופים האיטלקי, על הספינה היו 400-500 מהגרים. כוחות הסיוע הצליחו לחלץ בחיים, עד כה, 150 בני אדם.

הספינה שטבעה הבוקר היא ספינה באורך 60 מטרים שזוהתה על ידי מסוקי משמר החופים האיטלקי כשהיא עולה באש סמוך לחוף האיטלקי. מבצע החילוץ נמשך כבר כמה שעות, אבל עדיין לא הגיע לסיומו.

הספינה שטבעה מול החופים (AP)

מדי שבוע מגיעים לחופי דרום איטליה אלפי מהגרים מאפריקה. המסעות שלהם מסתיימים פעמים רבות באסונות מפני שהספינות שמעבירות אותם משני צידי הים התיכון נושאות על סיפונן הרבה יותר נוסעים ממה שביכולתן לשאת.

האי למפדוסה מרוחק 113 קילומטרים מחופיה של טוניסיה. בחודשים האחרונים זרם המהגרים שמגיעים לסיציליה ולדרום איטליה רק גדל, עם אזרחים סורים רבים שמנסים את מזלם ויוצאים מהחופים של מצרים לכיוונה של אירופה.