דיווח: חוסל מפקד לוחמת הסייבר האירני

מפקד לוחמת הסייבר במדינה נמצא ללא רוח חיים בחורשה צפון-מערבית לבירה לאחר שנורה פעמיים בליבו, כך דווח ב"טלגרף" הבריטי. מפקד המשטרה המקומי דיווח כי אחמדי נורה בידי שני רוכבי אופנוע. משמרות המהפכה אישרו את דבר מותו אך הוסיפו כי לא ימסרו פרטים נוספים על ההתנקשות על מנת שלא לפגוע בביטחון הלאומי של אירן

התנקשות מסתורית בטהרן: ה"טלגרף" הבריטי מדווח כי מוג'טבה אחמדי, מפקד היחידה ללוחמת סייבר של אירן, נמצא מת באזור מיוער צפון-מערבית לבירה טהרן. על פי הדיווח, הוא נורה פעמיים בלבו, ובשלב זה לא ברור מי עומד מאחורי המעשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אחמדי נראה לאחרונה ביום שבת כשהוא יוצא מביתו לעבודה, אך דווח כי לא הגיע לשם. בהמשך הוא נמצא ללא רוח חיים, כך על פי אתר אינטרנט המקושר למשמרות המהפכה האירניים. "ראיתי שני פצעי ירי בחזהו ונראה כאילו הוא נורה מטווח קצר באמצעות אקדח", אמר עד ראייה לאתר.

מפקד המשטרה המקומית אמר כי שני רוכבי אופנוע היו מעורבים בהתנקשות. בעמוד הפייסבוק של האגף האחראי על לוחמת הסייבר באירן נכתב כי אחמדי אכן היה אחד מהמפקדים שלהם, ופורסמה הודעה המשתתפת בצער המשפחה על מותו. במקביל, נמסר שעל מנת שלא לפגוע בביטחון הלאומי של אירן, לא יימסר מידע נוסף על האיש ועל נסיבות מותו.

בהודעה מטעם משמרות המהפכה של אירן נמסר כי מותו של אחמדי נמצא תחת חקירה. במשרד הזהירו שלא להיחפז למסקנות בנוגע לזהות האחראים להתנקשות והוסיפו כי התנקשויות קודמות בבכירים באירן פגעו משמעותית בכוחות הביטחון שלה.

כיצד יגיב הנשיא רוחאני? (רויטרס)

חיסולים מסתוריים של מדעני הגרעין

בחודש ינואר 2012 פרופסור באוניברסיטה חוסל בפיצוץ מכוניתו, לאחר שאדם רכוב על אופנוע הצמיד לרכב פצצה. כלי תקשורת באירן דיווחו כי ההרוג הוא מדען הגרעין מוסטפה אחמדי-רושאן, וכן כי אדם נוסף, שזהותו לא ידועה נהרג. בתקרית נפצע אדם אחד. בכיר אירני מאשים את ישראל בחיסול ואמר כי "ישראל מעוניינת להגיע לעימות צבאי עם אירן".

דקות אחרי חיסולו של הפרופסור אחמדי-רושאן, גורם רשמי בממשל האירני בטהרן ממהר להאשים את ישראל. סגן המושל בבירה ספארלי באראטלו אמר לסוכנות הידיעות פארס שהאירוע היום מזכיר מאוד אירועים קודמים של חיסולי מדענים אירנים מובילים. "הפצצה הייתה פצצה מגנטית , פצצה זהה לאלו שבהן השתמשו כדי לחסל מדענים בעבר, זו עבודה של הציונים", אמר לסוכנות הידיעות.

סוכנות הידיעות החצי-רשמית פארס ציטטה עד ראייה, שאמר כי רוכב האופנוע הצמיד פצצה לצדו של הרכב שלאחר מכן התפוצצה והביאה למותו של אדם אחד ופציעתם של שניים נוספים. על פי הדיווחים האחרונים - שני אנשים נהרגו בפיצוץ, הפרופסור ואדם נוסף שזהותו לא ידועה.

ביולי 2011 - מדעין גרעין נוסף חוסל

על פי דיווח אחר בתקשורת האירנית , בפרס טי.וי, פרופסור רושאן עבד יחד עם אנשי תכנית הגרעין האירנית בכור בנתנז והיה המפקח על העשרת האורניום במתקן. מרבית הפרסומים באירן טוענים שהפרופסור מומחה בנושאי אנרגיה ונפט.

בחודש יולי 2011 אירע מקרה דומה, בו חוסל המדען דריוש רזאי-נז'אד, בזמן שלצדו נסעו שני אלמונים רכובים על אופנוע. על פי הדיווחים אז, קרא אחד מרוכבי האופנוע למדען בשמו הפרטי, וכשזה הסתובב הוא נורה בצווארו ומת במקום.

"החמוש רדף גם אחר אשתו של רזאי-נז'אד, שניסתה להזעיק עזרה לבעלה, דווח באירן. יו"ר הפרלמנט האירני עלי לריג'אני האשים את ארה"ב ואת ישראל בביצוע החיסול. "זוהי פעולת טרור אמריקנית-ציונית", אמר.