צפו: נאום שנשא לפיד בהונגריה

יאיר לפיד שר האוצר ובנו של יוסף (טומי) לפיד, נאם בכנס נגד אנטישמיות שהתרחש בבניין הפרלמנט ההונגרי שבבירה בודפשט. הוא סיפר על תא שירותים אחד שהציל את חיי אביו ואיך באותו תא אביו הבין שאת חייו יקדיש לארץ ישראל

סגירת מעגל מעט אישית התרחשה אתמול (ג') בבודפשט שבהונגריה. יאיר לפיד, בנו של ניצול השואה ההונגרי יוסף (טומי) לפיד ז"ל, נאם בבניין הפרלמנט ההונגרי בכנס נגד אנטישמיות. לקהל הוא סיפר על תא שירותים שהציל את חיי אביו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"ביקרתי כאן בבודפשט עם אבא שלי. התהלכנו לנו ברחוב ופתאום הוא עצר והתחיל לבכות. והוא אמר הנה, הנה, תביט, תביט. ואני הבטתי ולא היה שם כלום, רק רחוב שומם, והוא אמר: 'לא אתה מוכרח להביט'. הבטתי ולא היה שם כלום, חוץ משירותים ציבוריים קטנים צבועים בירוק, שעדיין נמצאים שם", מספר לפיד.

"הלכנו לשם אתמול", הוא הוסיף. "עכשיו הם צבועים באפור, אבל הם עדיין שם. אחרי שהוא נרגע מעט הוא אמר לי. זה המקום, המקום שבו נולדה הציונות שלי. זה המקום שבו נולדתי מחדש, זה המקום שבו אתה בעצם נולדת - כי זה המקום שבו הבנתי שאני חייב שתמיד יהיה לי מקום ללכת אליו, אני צריך שיהיה לי מקום ללכת אליו", כך סיפר יאיר לפיד שר האוצר בנאומו בבודפשט.