אובמה על המשבר בממשל האמריקני: "לא מוכן למו"מ"

בריאיון לתוכנית רדיו אומר היום הנשיא האמריקני אובמה כי הוא לא מתכוון לשאת ולתת כדי להביא לסיום ה"שאט-דאון", ההשבתה שמשתקת את ארצו. במקביל, שר ההגנה האמריקני טוען כי בעלות הברית של ארה"ב הביעו חשש מהמשבר החדש

הנשיא לא מוכן לשאת ולתת, ארכיון (AP)

קרוב ליממה חלפה מאז פרץ משבר ה"שאט-דאון" האמריקני שמשבית למעלה מ-800 אלף עובדים שנותרו ללא שכר, ולמרות שבאף מפלגה לא נהנים מהקיפאון, בשני צידי הקונגרס מסכימים שהצד השני אשם במצב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בריאיון לתוכנית בוקר ברדיו NPR אמר הנשיא ברק אובמה שהוא לא מתכוון לשאת ולתת. בדבריו של אובמה, המצוטטים באתר "הדיילי ביסט", הוא הפנה אצבע מאשימה לקונגרס שנכשל בהעברת התקציב. "המעגל ההרסני הזה שחוזר על עצמו חייב להגיע לסופו", אמר הנשיא.

בינתיים, בפנטגון מחפשים דרכים חוקיות שיאפשרו להמשיך להעסיק את העובדים האזרחים למרות הקיפאון. "בעלות בריתה של ארה"ב הביעו באוזנינו דאגה ושאלו האם הן יכולות להמשיך לסמוך עלינו כבעלת ברית צברית", אמר שר ההגנה צ'אק הייגל המבקר בקוריאה הדרומית.

על פי סקר שמתפרסם עם עליית השחר על וושינגטון ברשת CNN, הפופולאריות של חברי הקונגרס בשפל חסר תקדים. רק 10% מהאמריקנים טענו שהם מרוצים מתפקודם בגבעת הקפיטול, 87% לא מרוצים מהתפקוד של הקונגרס. גם דעת הקהל האמריקנית על הנשיא אובמה בירידה - על פי אותו הסקר רק 44% מהאמריקנים מרוצים מהתפקוד של הנשיא במשבר הנוכחי.