ונצואלה גירשה דיפלומטים אמריקנים

נשיא ונצואלה ניקולס מדורו הורה לשלושה דיפלומטים אמריקנים לעזוב את שטח המדינה. "אמרתי לשר החוץ להמשיך בסילוקם המיידי מהמדינה. יש להם 48 שעות לעזוב. תסתלקו מוונצואלה! לכו הביתה, גרינגוס! אני לא מתכוון לאפשר אף פעולה שתביא לאלימות". הפעולה נעשתה בעקבות פגישה של הדיפלומטים עם גורמי אופוזיציה במדינה

גירש שלושה דיפלומטים. מדורו, ארכיון (רויטרס)

נשיא ונצואלה ניקולס מדורו אמר כי החליט לגרש שלושה דיפלומטים אמריקנים, בטענה שנפגשו עם מנהיגים מהאופוזיציה במדינה והסיתו לאלימות על מנת לערער את היציבות בונצואלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אמרתי לשר החוץ להמשיך בסילוקם המיידי מהמדינה. יש להם 48 שעות לעזוב. תסתלקו מוונצואלה! לכו הביתה, גרינגוס! אני לא מתכוון לאפשר אף פעולה שתביא לאלימות".

בשנים האחרונות הפכה ונצואלה לאחת המדינות המבודדות בעולם. תושביה נעשו עניים יותר ויותר לנוכח המדיניות הבדלנית של השלטון בקראקס, דבר שגרם למחסור חמור במוצרי יסוד. בחודשים האחרונים המצב החמיר, וגם נייר הטואלט הפך לקשה להשגה - דבר שגרם לממשל לפעול.

מדורו טען פעמים רבות בחודשים האחרונים כי ארה"ב מנהלת מלחמה כלכלית נגד ונצואלה, שהובילה למחסור הגדול במוצרים ולהפסקות חשמל במדינה. לפני כשבוע אף החליטו הרשויות להשתלט על המפעל הגדול במדינה לייצור נייר טואלט בעקבות המחסור.

עם זאת הבטיחו גורמים בכירים בוונצואלה כי מדובר בהשתלטות זמנית בלבד, כדי לבחון מקרוב את הדרכים להשיב את הגלילים למדפים. "מדובר בכיבוש זמני בלבד", אמר סגן נשיא המדינה בהודעה שפרסם בכלי התקשורת המקומיים.

לדברי סגן הנשיא, ההשתלטות על המפעל נועדה לפקח מקרוב אחר הייצור, השיווק וההפצה של נייר הטואלט. "המצב לא מאפשר אגירה של המוצר או כשלים בייצור של מוצרים חיוניים כל כך", אמר הפוליטיקאי הבכיר.