הבחירות באוסטריה: הימין מתחזק

מיליוני אזרחים אוסטרים שהלכו היום אל הקלפיות הכריעו: כהונה נוספת לקואליציה הנוכחית. מפלגת השלטון, בראשות הקנצלר ורנר פיימן, זכתה במרב הקולות (27.1%), אך נחלשה לעומת הבחירות הקודמות. המפלגה שזכתה לעלייה המשמעותית ביותר היא מפלגת החירות הימנית, שגרפה 21.% מהקולות

צפוי להישאר בתפקיד. הקנצלר פיימן (רויטרס)

שבוע לאחר הבחירות בגרמניה, הלכו היום 6.3 מיליון תושבי השכנה מדרום לקלפיות. תוצאות כמעט סופיות מצביעות על עלייה בכוחה של מפלגת החירות הימנית, ועל ירידה בכוחן של המפלגות המרכיבות את הקואליציה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המפלגה הסוציאל-דמוקרטית, מפלגתו של הקנצלר ורנר פיימן - קיבלה 27.1% מקולות המצביעים (53 מושבים בפרלמנט) - ירידה של 2.2% לעומת הבחירות הקודמות. מפלגת העם, השותפה לקואליציה שנחשבת מפלגת מרכז-ימין, איבדה גם היא 2.2% מכוחה וזכתה ב-23.8% מהקולות. ביחד זכו שתי מפלגות הקואליציה ל-99 מתוך 183 מושבים בפרלמנט - דבר המצביע על כך שלא צפוי שינוי של ממש בהרכב ההנהגה במדינה.

מפלגת החירות הימנית, שקמפיין הבחירות שלה התמקד בחוקים נגד מהגרים ובהתנתקות מהאיחוד האירופי, היא המפלגה שזכתה לעלייה המשמעותית ביותר בבחירות. מפלגת החירות גרפה 21.4% (42 מושבים) מהקולות - עלייה של 3.9% לעומת הבחירות הקודמות.

למקום הרביעי הגיעה המפלגה הירוקה, שזכתה ב-11.5% (22 מושבים). התוצאות הרשמיות יתפרסמו רק מחר בלילה, עם ספירת קולותיהם של אזרחי אוסטריה המתגוררים בחו"ל, אך במשרד הפנים בווינה לא צופים שינוי של ממש בתוצאות.