איך נראית הישראלית הממוצעת?

מחקר חדש של אוניברסיטת גלזגו שילב אלפי תמונות של נשים מרחבי העולם, על מנת ליצור פרופיל של "פני האישה הממוצעת" בעשרות מדינות ברחבי העולם ובהן ישראל. התמונות הונחו אחת על גבי השנייה, ובעזרת תוכנה מיוחדת שולבו כדי ליצור פרופיל

הישראלית הממוצעת. מזהים? (מתוך אתר הדיילי מייל הבריטי)

איך נראית "האישה הממוצעת" ברחבי העולם: מדענים בסקוטלנד ערבבו אלפי פרצופים של נשים על מנת ליצור את הפנים הממוצעות של נשים ב-41 מדינות שונות ברחבי העולם ובהן ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

חוקרים מתחום הפסיכולוגיה הניסויית מאוניברסיטת גלזגו הניחו את תמונות הנשים אחת על גבי השנייה, ותוכנת מחשב עיבדה מתוך התמונות את הפנים הטיפוסיים, שעל פי רוב נראות חלקות, בהירות וצעירות, כתוצאה מהטכניקה הממוחשבת.

האישה הממוצעת בישראל ובאירופה (מתוך אתר הדיילי מייל הבריטי)

הפנים הממוצעות נוצרו תוך התמקדות על עיני הנשים, בשיטה שנקראת "צילום מורכב". המדען פרנסיס גלטון השתמש בטכניקה זו, באמצעים פחות מתוחכמים, כבר בשנות ה-80 של המאה ה-19.

יצירת הפנים הממוצעות משמשת פעמים רבות למחקרים אקדמיים בנושא אטרקטיביות - מה נחשב יפה בעיני אנשים. עם זאת, ישנה ביקורת על מחקרים מסוג אלה, מכיוון שפנים ממוצעות אינן בהכרח אטרקטיביות. כמו כן, התוצאה המתקבלת לרוב נראית כמו אישה בשנות ה-20 לחייה - צעירה יותר מהגיל הממוצע.

נשים "ממוצעות" נוספות (מתוך אתר הדיילי מייל הבריטי)