תיעוד מהקניון בניירובי: מחבל מכוון את נשקו לבני הערובה

תמונות חדשות, שצולמו בטלוויזיה במעגל סגור, חושפות את רגעי האימה שבהם הוחזקו עשרות בני ערובה על ידי פעילי ארגון הטרור "אל שבאב" בקניון בבירת קניה. באחת התמונות, נראה חמוש מכוון את נשקו אל עבר בני ערובה השרועים על הקרקע במה שנראה כמו הכנה לקראת הוצאת להורג

החטיפה בניירובי, בשבוע שעבר (מתוך אתר ה"דיילי מייל")

אחרי שכוחות הביטחון בקניה הצליחו להשתלט על הקניון בניירובי, שבו התבצרו מחבלים סומלים עם בני ערובה, נחשפות תמונות חדשות מתוך טלוויזיה במעגל סגור - שמתעדות את רגעי האימה. בתמונות נראים החמושים מקבוצת אל-שבאב, שלקחו עשרות בני ערובה והרגו 67 בני אדם, בתוך הקניון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

באחת התמונות, שפורסמה ב"דיילי מייל" הבריטי, ניתן לראות את אחד החמושים מכוון את נשקו אל עבר מספר עובדים בבנק הנמצא בתוך מתחם הקניות, כשהם שכובים על הרצפה עם ידיהם על ראשם. בתמונות ניתן להבחין כי בני הערובה חוששים מפני החמושים ופניהם נותרות מכוונות לרצפה ללא תזוזה וככל הנראה מדובר בשלב הראשון של השתלטות החמושים על הקניון.

בסוף השבוע אמר גורם רשמי בקניה כי מתקפת הטרור בניירובי תוכננה במשך יותר משנה. על פי ההודעה שפורסמה בסוכנות הידיעות רויטרס, האחראית למעשה היא קבוצת אנשים ששכרה חנות בקניון "ווסטגייט", שבו בוצעה מתקפת הטרור.

בני ערובה מחולצים מהקניון (רויטרס)

ארגון אל שבאב מאיים: "נתקוף שוב"

כך, איימו בסוף השבוע אנשי ארגון אל-שבאב כי הם מתכוונים לתקוף שוב בקניה. ארגון אל-קאעידה, המקושר לאל-שבאב, בחר להתפאר בטבח של 67 בני האדם שנהרגו בקניון בניירובי. "הביצועים המהפנטים של לוחמי ווסטגייט היא ללא ספק מרתקים, אבל זו רק המערכה הראשונה", נמסר מהארגון באמצעות אתר הטוויטר.

מנהיג ארגון אל-שבאב, אחמד עבדי גודאן, אמר כי המתקפה בקניון בניירובי הייתה מעשה נקמה על פלישתה של קניה לדרום סומליה בשנת 2011. "ממשלת קניה עדיין במבוכה", נמסר בהודעה של הארגון.