דיווח: ישראל הזהירה את קניה מפני תכנון לבצע פיגוע

גורמי ביטחון בקניה אומרים לסוכנות הידיעות הצרפתית כי שרים בקבינט ומפקדי הצבא קיבלו מישראל התרעות על תכנית לבצע מתקפת טרור. כלי תקשורת מקומיים חשפו דוח שבו נכתב: "הם קיבלו דוחות על איום גובר ועל תכניות לבצע מתקפות במקביל בניירובי ומומבסה". צפו בהרס הנרחב בקניון

ימים ספורים אחרי שהסתיימה הדרמה בקניון בניירובי, אומרים היום (שבת) גורמי ביטחון בקניה כי כמה מדינות ובהן ישראל הזהירו את השלטונות מהאפשרות של מתקפת טרור - עוד לפני שהמחבלים הסומלים התפרצו ביריות לקניון "ווסטגייט" והרגו 67 בני אדם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בסוכנות הידיעות הצרפתית AFP מדווחים מפי גורמים רשמיים בקניה כי שרים בקבינט ומפקדי הצבא קיבלו התרעה לגבי תכנון להוציא אל הפועל מתקפת טרור רחבה במדינה. בכך מאשרים הגורמים דוח מודיעיני שהודלף לכלי תקשורת בקניה.

(AP)

גורמים ישראלים מסייעים בחקירת מתקפת הטרור

"ישראל הזהירה מפני התקפות על מוקדים עסקיים, אבל מלבד להעביר את המידע ממשרד למשרד, לא הייתה התייחסות לדוחות המודיעיניים", אמר אחד הגורמים. כלי תקשורת בקניה דיווחו כי משרדי האוצר, הפנים, ההגנה והחוץ - וגם מפקד הצבא - קיבלו מידע על "סיכון מוגבר".

"הם קיבלו דוחות על איום גובר של טרור ועל תכניות לבצע מתקפות במקביל בניירובי ומומבסה", נכתב בדוח המודיעין שצוטט בכלי התקשורת הקנייתים. על פי הדוח, ישראל, שלה קשרים ביטחוניים קרובים עם קניה, הזהירה מפני תכנית לתקוף יעדים של ישראלים במהלך חגי תשרי.

"שגרירות ישראל בניירובי הביעה דאגה בפני משרד החוץ הקנייתי שאירן וחיזבאללה אספו מידע מודיעיני מבצעי על מטרות ישראליות ויהודיות ברחבי העולם כולל בקניה", נכתב בדוח. גורמי ביטחון בקניה אומרים כי גורמים ישראלים לוקחים תפקיד מרכזי בחקירת מתקפת הטרור בקניון.