רוחאני נחת בטהרן: נעליים וביצים הושלכו לעבר שיירתו

אחרי הטון המפויס באו"ם והשיחה ההיסטורית עם נשיא ארה"ב אובמה, שב הנשיא האירני לארצו וזכה לקבלת פנים מעורבת. לצד תשואות של תומכים, המתינו לשיירתו מפגינים מהמחנה השמרני שקראו "מוות לאמריקה" וזרקו ביצים ואבנים

נשיא אירן חסן רוחאני שב היום (שבת) לארצו אחרי שהשתתף בעצרת האו"ם בנו יורק, ונראה כי יש כאלה שלא אהבו את הטון המפוייס שהציג ואת ההתחממות ביחסים עם ארה"ב. לצד תומכים שקיבלו את פניו בתשואות, המתינו לו מפגינים מהמחנה השמרני, שהשליכו ביצים ונעליים לעבר שיירתו וקראו: "מוות לאמריקה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

סוכנות הידיעות האירנית "מאהר" דיווחה כי לצד כמה מאות מתומכי רוחאני, התקבצו כ-100 ממתנגדיו שמחו נגד מסריו הפייסניים של נשיא אירן למערב ושיחתו עם נשיא ארה"ב ברק אובמה. על פי הדיווח, המפגינים קראו "מוות לאמריקה", ואף תקפו את אחד מכלי הרכב של שיירת הנשיא. עד ראייה שנכח במקום, תיעד את המקרה ופרסם את הסרטון בעמוד הטוויטר שלו.

תומכי רוחאני מחכים לשיירת הנשיא (AP)

אתמול כינס נשיא אירן רוחאני מסיבת עיתונאים בניו יורק שבה הביע שביעות רצון מהיחס שקיבל מראשי המדינות במהלך העצרת הכללית של האו"ם. "משיחות שקיימתי עם בכירים אירופאים וגם מדבריו של הנשיא אובמה - היחס שונה מבעבר ואני רואה את זה כצעד חיובי ביחסי הרפובליקה האסלאמית והמערב", אמר הנשיא האירני. "לכלי התקשורת במערב כוח רב ולכן אני מצפה מכם להציג את עמדתנו באופן הוגן".

מפגש היסטורי בניו יורק, קרי וזריף (רויטרס)

"על כולם להימנע מהחזקת נשק גרעיני"

כשנשאל מדוע לא התקיימה פגישה עם אובמה במהלך העצרת, אמר רוחאני: "אחרי 35 שנים של מתח רב בין שתי המדינות, פגישה ראשונה עם הנשיא צריכה להיות מוצלחת ואפקטיבית, אך אנו רואים צעדים ראשוניים לבניית האמון בין שתי המדינות".

שינוי מדיניות או הונאה, רוחאני חוזר מניו (AP)

רוחאני התייחס לשפיכות הדמים בסוריה והצליח בתוך כך לשגר עקיצה לעבר ישראל: "אנחנו מגנים שימוש בנשק כימי ואנחנו שמחים שהמשטר בדמשק הסכים להתפרק מהנשק הזה, אנחנו מקווים שכל המדינות באזור יסכימו להצטרף - כולל משטר שיש לו ארסנל של נשק להשמדה המונית".

"המזרח התיכון הוא מקום מאוד רגיש, נשק להשמדה המונית מסכן מאוד את האזור הזה", אמר הנשיא האירני. "באזור שלנו יש רק משטר אחד שיש לו נשק גרעיני, ולכן אני חושב שצריך להבטיח שכל המדינות ימנעו מהחזקה בנשק זה".