משטרת יוון עצרה את מנהיג המפלגה הניאו-נאצית במדינה

האם המפלגה הלאומנית הקיצונית "השחר הזהוב" עומדת להתפרק? משטרת יוון עצרה את מנהיג המפלגה ומחוקק נוסף מטעמה לאחר שהוצאו צווי מעצר נגדם. צווי מעצר נוספים הוצאו נגד עשרות מחוקקים אחרים מהמפלגה. "ממשלת יוון יצאה לציד מכשפות נגד מפלגתי", אמר בשבוע שעבר מנהיג המפלגה שנעצר

האם מפלגתו תימחק מהמפה? מיכלוליאקוס (AP)

משטרת יוון עצרה את ניקולאוס מיכלוליאקוס, מנהיג מפלגת "השחר הזהוב", הידועה בדעותיה הלאומניות-ימניות קיצוניות. בנוסף אליו, נעצר מחוקק נוסף מהמפלגה. השניים נעצרו בחשד להקמת ארגון פשע. עם זאת, מיכלוליאקוס האשים בשבוע שעבר את ממשלת יוון בטענה שהיא מנהלת ציד מכשפות נגד מפלגתו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ממשלת יוון ביקשה משופטים במדינה לפעול נגד מפלגת "השחר הזהוב", משום שלטענתה יש לה ראיות לכך שהמפלגה הניאו-נאצית הייתה ארגון פשע שהטיל אימה על שלום הציבור ביוון. ואכן, הוצאו היום צווי מעצר נגד מנהיגי המפלגה כמו גם עשרות מחוקקים מטעם המפלגה הקיצונית.

כל זאת על רקע רצח הראפר היווני האנטי-פאשיסטי, פבלוס פיסאס, בן ה-34. שלשום הודה אחד מתומכי המפלגה, השלישית בגודלה ביוון, בכך שהוא זה שדקר למוות את הראפר, שהיה ידוע בדעותיו הקומוניסטיות ובהתנגדותו למפלגת "השחר הזהוב".

השר להגנת האזרח ביוון, ניקוס דנדיאס, פנה בכתב לבית המשפט העליון של המדינה ואמר כי בידיהן של הרשויות ישנן ראיות לכך שחברי המפלגה הקיצונית היו מעורבים בשורת תקיפות בשנתיים האחרונות.

"כולם מדברים עלינו בלי לשאול אותנו", השיב בתגובה מיכלוליאקוס. "הם מטילים רפש מבוקר עד ערב, והדמוקרטים הגדולים האלו לא נותנים לנו להגיב על הרפש הזה. הם לא נותנים לנו את הזכות הבסיסית להגיב להאשמות חסרות הבסיס. 'השחר הזהוב' מנהל מאבק פוליטי משפטי בהצלחה יוצאת מן הכלל, וזה מצער ומטריד אותם".