עונש סודני: תחנת טלוויזיה נסגרה בשל סיקור המהומות במדינה

המהומות בסודן גבו את חייהם של עשרות בני אדם, אך מה שמטריד את המשטר המקומי הוא דווקא הסיקור של האירועים האלימים. כוחות הביטחון פשטו היום על משרדי רשת אל-ערבייה וסקיי-ניוז בשל "סיקור מוטה" של הנעשה במדינה

המחאה נמשכת, סודן (רויטרס)

צדק נוסח סודן: הרשויות במדינה האפריקנית החליטו לסגור את משרדיה המקומיים של רשת הטלוויזיה אל-ערבייה לאחר שלא היו מרוצים מסיקור המהומות האחרונות במדינה. "קיבלנו תלונות על כיסוי המחאה נגד הממשל המקומי", אמר נציג של התחנה הנמצאת בבעלות סעודית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עוד קודם לכן, זימנו הרשויות המקומית את כתב הרשת במדינה לשיחה שבה ננזף על הדרך שבה תחנתו בחרה לסקר את הנעשה במדינה. "אנשי ביטחון סודנים הגיעו למשרדים בחרטום וביקשו מאנשי הצוות לעזוב את המקום", אמר אחד העובדים במקום.

זמן קצר לאחר מכן פשטו הרשויות גם על משרדי רשת "סקיי ניוז" הבריטית. ציוד של הרשת הוחרם ורישיון העבודה של כתב החברה בוטל. עד כה סירבו גורמים רשמיים במדינה המשוסעת להגיב לדברים.

לפחות 29 בני אדם נהרגו במהומות שפרצו לפני שלושה ימים במדינה הצפון אפריקנית. המחאה ההמונית החלה לאחר שהממשל המקומי החליט לבטל את סבסוד הדלק - דבר שגרם להתקוממות של אלפי תושבים שיצאו לרחובות עיר הבירה.

"המצב הכלכלי במדינה מכאיב לכולנו", אמר אחד המפגינים לניו יורק טיימס שסירב להזדהות מחשש מהממשל. "אני מכיר שני אנשים שנהרגו בימים האחרונים, אחד נורה בראשו והשני הוכה למוות על ידי כוחות הביטחון".

מחשש להסלמה נוספת, סגרו הרשויות את שירותי האינטרנט במדינה. לדברי בכירים בסודן - אלה דווקא המפגינים שתקפו נקודות של ספקיות האינטרנט המקומיות.