"המתקפה בקניה תוכננה במשך יותר משנה"

גורם רשמי בקניה הודיע כי המתקפה בקניון שבניירובי תוכננה במשך יותר משנה. קבוצת אנשים ששכרה חנות במקום, היא זו שאחראית למעשה. בארגון אל-קאעידה שיבחו את אל-שבאב ואמרו: "זוהי רק המערכה הראשונה"

המתקפה תוכננה יותר משנה. ניירובי, השבוע (AP)

מתקפת הטרור בניירובי תוכננה במשך יותר משנה - כך מסר היום (ו') גורם רשמי בקניה. על פי ההודעה שפורסמה בסוכנות הידיעות רויטרס, האחראית למעשה היא קבוצת אנשים ששכרה חנות בקניון ווסטגייט, שם התרחשה השבוע המתקפה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתוך כך, איימו היום אנשי ארגון אל-שבאב כי הם מתכוונים לתקוף שוב בקניה. ארגון אל-קאעידה, המקושר לאל-שבאב, בחר להתפאר בטבח של 67 בני האדם שנהרגו בקניון ווסטגייט השבוע. "הביצועים המהפנטים של לוחמי ווסטגייט היא ללא ספק מרתקים, אבל זו רק המערכה הראשונה", נמסר מהארגון באמצעות אתר הטוויטר.

מנהיג ארגון אל-שבאב, אחמד עבדי גודאן, אמר כי המתקפה בקניון בניירובי הייתה מעשה נקמה על פלישתה של קניה לדרום סומליה בשנת 2011. "ממשלת קניה עדיין במבוכה", נמסר בהודעה של הארגון.

קניה אישרה: ישראל מסייעת בחקירת הפיגוע

לאחר שבימים האחרונים דווח כי צוותים ישראלים מסיעים לצבא ולרשויות בקניה לסיים את משבר בני הערובה בקניון בניירובי, אמר השבוע (ד') שר הפנים הקנייתי כי ישראל אכן פועלת לסייע לרשויות במדינה האפריקנית בחקירת הפיגוע.

הבהלה בניירובי (רויטרס)

"קניה החלה בחקירה רשמית של אירועי סוף השבוע האחרון בקניון 'ווסטגייט' בניירובי, בו בוצע פיגוע טרור. צוותים מארה"ב, ישראל, בריטניה ומדינות נוספות מסייעים לרשויות במדינה בחקירת האירוע", אמר שר הפנים הקנייתי, ג'וזף אולה לנקו במהלך תדרוך לעיתונאים. "גם צוותי חקירה משטרתיים מגרמניה וקנדה מסייעים בחקירת האירוע - יחד עם ארגון האינטרפול", הוסיף השר הקנייתי.