באמצע הטיסה: שני הטייסים נרדמו

שני טייסים בריטים שהטיסו מטוס נוסעים בטיסה מסחרית נרדמו שניהם בתא הטייס. המטוס המשיך לטוס על טייס אוטומטי, עד שאחד מהם התעורר. הטייסים דיווחו מיוזמתם על האירוע, אך רשויות התעופה לא צפויות להעניש אותם

מטוס A330 (של חברה אחרת), ארכיון (AP)

תקרית בטיחות חמורה בשמי אירופה: שני טייסים בחברת תעופה בריטית שהטיסו מטוס אירבאס A330 בטיסה מסחרית נרדמו שניהם בתא הטייס, כך מדווח העיתון "הסאן". בעת האירוע היו על המטוס 325 נוסעים שלא היו מודעים לנעשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

התקרית אירעה על פי הדיווח ב-13 באוגוסט השנה, שיא עונת הנסיעות. הרשות הבריטית לבטיחות בתעופה מפרסמת כי הטייס וטייס המשנה הסכימו לישון במשמרות, ולהשאיר את המטוס על טייס אוטומטי. למרות זאת, אחד מהטייסים התעורר וגילה שגם הטייס השני ישן, כך שהמחשב הטיס את המטוס ללא פיקוח של מי מהטייסים.

הרשות לא פרסמה לאיזו חברת תעופה שייך המטוס, או מה היה מסלול הטיסה. מי שדיווחו על האירוע הם הטייסים עצמם, מרצונם. גורם ברשות אמר כי הסיבה ששמה של חברת התעופה לא מפורסם הוא כדי לעודד טייסים נוספים לדווח על מקרים דומים לרשויות התעופה בעת הצורך.

"נהיה מופתעים אם יינקטו צעדים נגד הטייסים"

על פי תחקיר שערכה הרשות הבריטית, שני הטייסים סבלו מעייפות קשה בעקבות שיבוצים צפופים לטיסות הקיץ של חברת התעופה, שיבוצים שהביאו את שני הטייסים לישון רק חמש שעות בלילה שקדם לאירוע. בישראל, חוקי התעופה האזרחית קובעים שעות עבודה קצרות יותר ושעות מנוחה מרובות יותר לטייסים בהשוואה לחוקי התעופה של האיחוד האירופי.

דובר הרשות אמר כי הוא יהיה "מאוד מופתע" אם יינקטו צעדים משמעתיים נגד הטייסים. "אולי חברת התעופה הרלוונטית צריכה לשקול מחדש את צורת שיבוץ הצוותים שלה. במצבים כאלה המטרה שלנו היא ללמוד מה קרה כדי לוודא שדבר כזה לא יקרה שוב", הוסיף הדובר. ישנן שלוש חברות תעופה בריטיות שמטיסות מטוסים מהדגם המדובר, אף אחת מהן לא טסה לנתב"ג.