צפו בנפילת הרודן שגרמה לסערה

נשיא זימבבואה רוברט מוגאבה בן ה-91 תועד כשהוא מפספס מדרגה ונופל בתום נאום מול תומכיו בבירה. למרות נסיונות הממשל למנוע את פרסום התמונות המביכות, רבים צפו במנהיג השנוי במחלוקת צונח ארצה

רגע מביך למנהיג זימבבואה רוברט מוגאבה, בן יותר מ-90, שתועד מפספס מדרגה ומועד לאחר נאום מול תומכיו בבירת המדינה עם שובו מאתיופיה. הממשל בזימבבואה ניסה בכל כוחו לבלום את פרסום התמונות המביכות, אך התמונות דלפו ורבים צפו במי שנחשב לרודן אכזר מתרסק על השטיח האדום, כשעוזריו ממהרים לסייע לו לצעוד אל הלימוזינה הממתינה.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מוגאבה, שיחגוג בסוף החודש יום הולדת 91, שולט במדינה מ-1980 ומחזיק בתואר זקן מנהיגי אפריקה. הוא נחשב למנהיג שנוי במחלוקת לאחר שהלאים בעבר חוות של אזרחים לבנים ופעל נגד הקהילה ההומוסקסואלית. בסוף השבוע האחרון נבחר מוגאבה ליו"ר ארגון 54 האומות האפריקניות בוועידה שנערכה באתיופיה.

אחרי הנפילה ככל הנראה ייאלץ מוגאבה להחמיץ חלק מחגיגות יום הולדתו שיחולו ב-21 בפברואר. לא ברור אם בעקבות פציעה - או שמא מהמבוכה.

גם קסטרו תוד נופל. ארכיון (AP)
מוגאבה הוא לא המנהיג הראשון שנופל בפומבי. נשיא קובה, פידל קסטרו, נפצע בברכו ובידו כשנפל בעת שניסה לחזור לכיסאו אחרי נאום באוקטובר 2012. גם הלה ת'ורנינג שמידט, ראש ממשלת דנמרק, קרסה בכינוס המנהיגים שנערך בצרפת אחרי פיגועי הטרור בפריז.