האינטרפול הוציא צו מעצר בינלאומי ל"אלמנה הלבנה"

סמנת'ה לות'ווייט, אלמנתו של אחד ממבצעי מתקפת הטרור בלונדון ב-2005, חשודה בקשירת קשר לביצוע פיגועים בקניה. גורמים בבריטניה העלו בימים האחרונים את החשד כי הייתה מעורבת בפיגוע בקניון בניירובי, אך החשד לא הוזכר במפורש בצו המעצר של האינטרפול

"האלמנה הלבנה", סמנת'ה לות'ווייט (AP)

האינטרפול הוציא היום (ה') צו מעצר בינלאומי לסמנת'ה לות'ווייט, אזרחית בריטית המכונה "האלמנה הלבנה". גורמים במשטרת בריטניה דיווחו בימים האחרונים כי לות'ווייט חשודה במעורבות בפיגוע הרצחני בקניון "ווסטגייט" בניירובי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

צו המעצר, שהופץ כ"התרעה אדומה", מציין כי לות'ווייט מבוקשת בקניה בגין החזקת חומר נפץ וקשירת קשר לביצוע פשע, אך לא הוזכר במפורש קשר בינה לבין הפיגוע בניירובי. "המשמעות של ההתרעה האדומה היא שכל 190 המדינות החברות באינטרפול ערות כעת לסכנה הנשקפת מהאישה הזאת - לא רק באזור אפריקה אלא בעולם כולו", אמר ראש האינטרפול רונלד נובל.

מתקפת הטרור בניירובי (AP)

תחילה עלה החשד כי "האלמנה הלבנה" היא אחת מהחמושים מארגון "אל שבאב" שהשתלט על מרכז הקניות, וזאת לאחר שעדי ראייה דיווחו כי בין התוקפים היו גם נשים. עם זאת, ארגון אל-שבאב שנטל אחריות לפיגוע, הכחיש את הדיווח בעמוד הטוויטר שלו. "איננו עושים שימוש באחיותינו בפעולות הצבאיות שלנו", נכתב.

לות'ווייט, אזרחית בריטניה בת 29, היא אלמנתו של ג'רמיין לינדזי - אחד מארבעת המחבלים שביצעו את מתקפת הטרור בלונדון ב-2005, מתקפה שבה נרצחו 52 בני אדם ונפצעו עוד מאות. במסיבת עיתונאים בפרטוריה ציין שר הפנים של דרום אפריקה כי לות'ווייט נכנסה לארצו עם דרכון מזויף ביולי 2008 והוסיף כי השתמשה באותו הדרכון בפעם האחרונה בפברואר 2011.

"התרעה אדומה היא אחד מכלי האיתור העוצמתיים ביותר של האינטרפול לאיתור עבריינים נמלטים", אמר ראש האינטרפול בהצהרה. "משמעות ההתרעה היא שלציבור עשוי להיות תפקיד משמעותי בניסיון לזהות ולאתר את המבוקשת", הוסיף. עם זאת, דובר האינטרפול סירב לציין האם "האלמנה הלבנה" מבוקשת בגין הפיגוע בניירובי.