דיווחים בהודו: "מחבלים מתכננים לחטוף יהודים"

כלי תקשורת בהודו מדווחים כי האבטחה סביב מוסדות יהודיים וישראלים במדינה תוגברה. ההוראה באה לאחר שמייסד המוג'אהדין ההודי נחקר ואמר כי הוא ואנשיו תכננו לחטוף יהודים ולסחור בהם עם טרוריסטים

האבטחה סביב בתי חב"ד תוגברה (רויטרס)

יהודים על הכוונת בהודו? כלי התקשורת במדינה דיווחו היום (ד') כי המשטרה המקומית הורתה להדק את האבטחה סביב מוסדות ובתי עסק יהודיים ברחבי הודו, זאת עקב התרעות שהתקבלו על ניסיונות לחטוף יהודים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ההתרעות החמורות התקבלו לאחר שמייסד ארגון המוג'אהידין ההודי, יאסין באטקל, נחקר בידי רשויות החוק במדינה וסיפק את המידע לפיו חברי הארגון שבראשו הוא עומד, תכננו להוציא אל הפועל מבצעי חטיפה של יהודים - ואז לסחור בהם תמורת שחרור טרוריסטים שנכלאו.

על פי הדיווחים בהודו, נשלחו לארגונים יהודיים בכל רחבי המדינה התרעות באמצעות הדואר האלקטרוני והטלפון אודות כוונות ארגוני הטרור. בשמונה בתי כנסת במומבאי ובעיר טאנה נתבקשו להגביר את העירנות ולהבחין באנשים או חפצים חשודים בקרבת מקום.

סיפק המידע בחקירה. יאסין באטקל במעצרו (רויטרס)

עוד על פי הדיווח ב-Hindustan times, הקונסול הכללי של ישראל במומבאיי יונתן מילר אמר כי "אנחנו בודקים את האיום אבל אנחנו מאוד מרוצים משירותי הביטחון שניתנים לנו על ידי הרשויות בהודו". הוא הוסיף כי במהלך החגים אנשי השגרירות מבקשים תמיד אבטחה מתוגברת, וכך גם קורה השנה. לדבריו, האבטחה על בתי כנסת ומוסדות יהודיים בהודו מתוגברת ממילא - מאז הפיגוע בבית חב"ד במומבאי ב-2008, בו נהרגו 5 ישראלים.

הפיגוע בבית חב"ד ב-2008 (רויטרס)

המוג'אהידין ההודי תכנן להוציא אל הפועל את החטיפות כחלק ממסע נקמה על פגיעות בהודים ממוצא מוסלמי בתקופה האחרונה וכחלק מאג'נדה איסלמית ברורה - כך לפי דיווחים של מקורות מודיעין הודיים וישראליים, שהועברו לכלי התקשורת בהודו.

ההתרעה הועברה כבר עם תחילת עונת החגים למפקדי תחנות המשטרה בערים הפופולאיות בהודו אותן נוהגים לפקוד מטיילים ישראלים יהודים רבים כמו גואה ומומבאי. אבטחה כבדה הוצבה סביב בתי חב"ד בערים אלה ואחרות ברחבי המדינה - כך לפי הדיווחים במדינה. המשטרה ההודית מעריכה כי הארגון פעל בהשראת ארגון טרור פקיסטני המקושר לאל-קעידה.