צפו: האדמה בפקיסטן רעדה, אי חדש נוצר בלב הים

רעש אדמה בעוצמה של 7.8 דרגות פקד אמש את דרום מערב פקיסטן והביא למותם של 327 בני אדם. אלא שהרעש הותיר מאחוריו גם התפתחות בלתי צפויה: אי חדש וקטנטן נוצר בלב הים. כך זה נראה

רעש האדמה שפקד אמש את דרום-מערב פקיסטן גבה את חייהם של 327 בני אדם - והביא להיווצרו של אי חדש שנוצר בלב הים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האי החדש נוצר בתוך מימי הים הערבי, מול חופי העיר גוואדר הסמוכה לגבול עם אירן. האי "נולד" עקב דחיפה של כמויות בוץ וסלעים מקרקעית הים מעלה - אל פני השטח. "זה היה פשוט נס. מתוך החורבה שהביא איתו רעש האדמה העצום, נולד אי חדש - במרחק של חצי קילומטר בלבד מחופה של העיר גוואדר", סיפר תושב העיר, בהראם באלוק.

גודלו של האי החדש המשופע בסלעים ואבנים, זהה לזה של מגרש כדורגל ואורכו עומד על כ-60 מטרים בממוצע. "כל תושבי העיר הגיעו אל החוף לחזות באי החדש שהשתלב בנוף. מחר אלך לראות אותו מקרוב", הוסיף באלוק הנרגש.

האי - בגודל של מגרש כדורגל (רויטרס)

30% מהבתים בעיירת החוף נהרסו כליל

רעידת האדמה הייתה כה חזקה - עד שהורגש אפילו בבירת הודו ניו דלהי, ובעיר הגדולה בפקיסטן, קראצ'י. מוקד הרעש היה בחבל בלוצ'יסטן, אזור כפרי הסמוך לגבול של פקיסטן עם אפגניסטן ואירן.

סגן יו"ר מחוז בלוצ'יסטן, עבדול קדוס, סיפר כי לפחות 30 אחוזים מכלל הבתים בכפר אווארן הקרוב לחוף - נהרסו כליל בעקבות הרעידה. מאות חיילים של צבא פקיסטן נשלחו לאזור הרעש על מנת להגיש סיוע תושבים. מסוקים של הצבא המקומי עם ציוד סיוע נשלחו אף הם לכפרים ולערים שנפגעו.