קניה: צוותים מישראל מסייעים בחקירת מתקפת הטרור בקניון

לאחר שהסתיים משבר בני הערובה בקניון בבירת קניה בו בוצעה מתקפת טרור שגבתה את חייהם של עשרות, מאשר שר הפנים הקנייתי כי גורמים ישראלים מסיעים בחקירת אירוע הטרור. "צוותים מישראל, ארה"ב ובריטניה מסיעים לרשויות בקניה בחקירה", הוא ציין מספר הקורבנות עומד על 72 בני אדם

קברי ההרוגים בקניה, היום (רויטרס)

ישראל מסייעת לקניה בחקירת הפיגוע: לאחר שבימים האחרונים דווח כי צוותים ישראלים מסיעים לצבא ולרשויות בקניה לסיים את משבר בני הערובה בקניון בניירובי, אומר היום (ד') שר הפנים הקנייתי כי ישראל אכן פועלת לסייע לרשויות במדינה האפריקנית בחקירת הפיגוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"קניה החלה בחקירה רשמית של אירועי סוף השבוע האחרון בקניון 'ווסטגייט' בניירובי, בו בוצע פיגוע טרור. צוותים מארה"ב, ישראל, בריטניה ומדינות נוספות מסייעים לרשויות במדינה בחקירת האירוע", אמר שר הפנים הקנייתי, ג'וזף אולה לנקו במהלך תדרוך לעיתונאים. "גם צוותי חקירה משטרתיים מגרמניה וקנדה מסייעים בחקירת האירוע - יחד עם ארגון האינטרפול", הוסיף השר הקנייתי.

לדבריו, מספר ההרוגים בפיגוע עומד על 72 - וכי המספר אינו צפוי לעלות - זאת עקב ההערכה כי בקניון בניירובי נותרו רק גופות המחבלים מארגון הטרור הסומלי "א-שבאב", שטרם אותרו. עם זאת, באתר האינטרנט של ארגון הטרור הסומלי שנטל אחריות על המתקפה פורסם היום כי מניין ההרוגים בפעולה עומד על 130 בני אדם.

הבהלה בניירובי (רויטרס)

כוחות הקומנדו הקנייתים עשו שימוש בנשק כימי?

גם אחרי שהאש נרגעה, נמשכה מחלמת ההאשמות בין ארגון הטרור הסומלי לממשלת קניה. מוקדם יותר היום האשים ארגון הטרור שעומד מאחורי המתקפה את השלטונות בקניה בשימוש בנשק כימי במהלך הפעולה הצבאית - טענה שממשלת קניה דוחה מכל וכל.

"בכשלונם להביס את המוג'אהידין בתוך הקניון השתמש השלטון בנשק כימי כדי לסיים את המצור", צייץ גורם מטעם ארגון הטרור "אל-שבאב" בטוויטר. הם לא פירטו באיזה סוג של נשק מדובר, אך ייתכן שהכוחות בשטח עשו שימוש בגז מדמיע. עוד האשימו בארגון כי צוותי ההשתלטות של המדינה הרסו במכוון חלקים במבנה הקניון וקברו תחתיו 137 בני ערובה.

הרשויות במדינה הכחישו גם את האשמות על השימוש בנשק כימי וגם את אלה אודות ההריסה המכוונת. בניירובי הסבירו כי קריסת חלקים במבנה מקורה באש שהציתו החוטפים עצמם בתוך הקניון. "אל-שבאב ידועים בהאשמותיהם הפרועות ואין כל אמת במה שהם אומרים", אמר דובר הממשלה בקניה.