הטרוריסטים בקניה: כוחות הביטחון השתמשו בנשק כימי בקניון

ארגון הטרור אל-שבאב ממשיך להפיץ טענות שבניירובי מכחישים בתוקף - גם על שימוש בנשק כימי בפעולת חילוץ בני הערובה וגם בהריסה מכוונת של חלקים בקניון. הפעולה הסתיימה - העימות רחוק מכך

מלחמת הגרסאות על מה שקרה בקניון בקניה השבוע נמשכת גם אחרי שהאש נרגעה: ארגון הטרור שעומד מאחורי המתקפה שגבתה את חייהם של 61 בני אדם בניירובי מאשים כעת את השלטונות בקניה בשימוש בנשק כימי במהלך הפעולה הצבאית. השלטונות דוחים זאת מכל וכל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"בכישלונם להביס את המוג'הידין בתוך הקניון השתמש השלטון בנשק כימי כדי לסיים את המצור", צייץ ארגון הטרור אל-שבאב בטוויטר. הם לא פירטו באיזה סוג של נשק מדובר, אך ייתכן שהכוחות בשטח עשו שימוש בגז מדמיע. עוד האשימו בארגון כי צוותי ההשתלטות של המדינה הרסו במכוון חלקים במבנה הקניון וקברו תחתיו 137 בני ערובה.

הבהלה בקניה (AP)

הרשויות במדינה הכחישו גם את האשמות על השימוש בנשק כימי וגם את אלה אודות ההריסה המכוונת. בניירובי הסבירו כי קריסת חלקים במבנה מקורה באש שהציתו החוטפים עצמם בתוך הקניון.

"אל-שבאב ידועים בהאשמותיהם הפרועות ואין כל אמת במה שהם אומרים", אמר דובר הממשלה בקניה. גם מספר ההרוגים, אמרו הדוברים הרשמיים, נותר 61 ואין שחר למספר שבו נקבו הטרוריסטים - 137. עם זאת, קיים חשש שמספר הקורבנות עוד יעלה בהמשך בזמן העבודות לפינוי ההריסות בקניון.