נשיא קניה: "הבסנו את הטרוריסטים"

בהצהרה ששודרה בטלוויזיה במדינה הכריז נשיא קניה אוהורו קניאטה כי תם מבצע ההשתלטות על קניון "ווסטגייט" בבירה ניירובי. במהלך מבצע החילוץ קרסו שלוש קומות במבנה. עד כה נמסר כי 67 אזרחים ואנשי כוחות הביטחון נהרגו, אך ההערכה היא כי גופות נוספות קבורות תחת ההריסות במקום. חמישה מהמחבלים נורו למוות במהלך מבצע

שלושה ימים לאחר שהחלה מתקפת הטרור בקניון "ווסטגייט" בניירובי, הכריז הערב (ג') נשיא קניה אוהורו קניאטה: "הבסנו את הטרוריסטים". מחיר הדמים: לפחות 67 אזרחים ואנשי כוחות הביטחון נהרגו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בהצהרה מיוחדת ששודרה בכלי התקשורת במדינה אמר הנשיא קניאטה כי במהלך מבצע ההשתלטות קרסו שלוש קומות בקניון. כוחות הביטחון מעריכים כי מספר גופות נקברו תחת ההריסות וכי מספר ההרוגים צפוי לעלות. עוד נמסר כי חמישה מחבלים נורו למוות בפריצת כוחות הביטחון ו-11 נוספים נעצרו.

חייל קנייתי בכניסה לקניון (רויטרס)

"כאומה אנחנו פצועים בעקבות התקרית הקשה, אך לא כנועים", אמר קניאטה בהצהרה ששודרה בטלוויזיה במדינה. "הצלחנו להביס ולבייש את התוקפים שלנו", הוסיף.

הערכה: גופות נוספות יתגלו בבניין

בשעות הצהריים דיווחה רשת BBC, מפי בכיר במשטרה המקומית, כי הסתיים מבצע כוחות הביטחון להשתלטות על הקניון. הקצין הבכיר טען כי החיילים שולטים כעת בכל שטח המבנה. בצלב האדום אומרים כי 51 בני אדם עדיין נעדרים בעקבות מתקפת הטרור שהחלה בשבת האחרונה.

בני ערובה ביציאה מהקניון (רויטרס)

בחדר המתים בבית החולים בניירובי אמרו לסוכנות הידיעות AP כי מספר רב של גופות אמור להגיע היום לזיהוי, מה שככל הנראה יפחית את מניין הנעדרים ויוסיף למניין ההרוגים במתקפה. יותר מ-170 בני אדם נפצעו במתקפת הטרור.

מוקדם יותר היום העריך סגן שגריר ישראל בקניה יקי לופז בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט כי בהמשך יתברר שיש עוד הרבה מאוד גופות בתוך הקניון שלא פונו. "כבר כמה שעות טובות שזה נראה לקראת סיום, יש רושם שזה לקראת זה", אמר לופז.

על השפעת האירועים על הישראלים שמתגוררים בבירה אמר סגן השגריר: "לא נתקלנו עד עכשיו באף מקרה שישראלים שנכנסו לאיזה פאניקה ורוצים לעזוב". הוא ציין כי בסך הכל התנהלות הרשויות בקניה היא טובה וסירב להתייחס לדיווחי על מעורבות של ישראלים בניהול האירוע.

מתקפת הטרור בקניה - ההתפתחויות האחרונות

הרשויות בקניה: הושגה שליטה על הקניון

"נעצרו 10 חשודים במעורבות במתקפה"

שר הפנים: "רוב בני הערובה שוחררו"

עדויות: "המחבלים צעקו כופרים למוות"

פעילי הטרור: נוציא להורג את בני הערובה