בכיר במשטרת קניה: "מבצע ההשתלטות על הקניון הסתיים"

סיומה של הדרמה בניירובי? קצין בכיר אמר לרשת BBC הבריטית כי כוחות הביטחון שולטים כעת בכל שטח קניון "ווסטגייט" וכי המבצע הסתיים. בצלב האדום אומרים כי 51 בני אדם עדיין נעדרים בעקבות מתקפת הטרור, שבה נהרגו 62 אנשים

כוחות הביטחון של קניה (רויטרס)

אחרי שהבוקר (ג') היו עדיין דיווחים על קולות ירי מתוך קניון "ווסטגייט" בניירובי, שבו התבצרו מחבלים סומלים עם בני ערובה, אמר בצהריים בכיר במשטרה המקומית לרשת BBC הבריטית כי הסתיים המבצע של כוחות הביטחון להשתלטות על הקניון. הקצין הבכיר טען כי החיילים שולטים כעת בכל שטח המבנה. בצלב האדום אומרים כי 51 בני אדם עדיין נעדרים בעקבות מתקפת הטרור שהחלה בשבת האחרונה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בחדר המתים בבית החולים בניירובי אמרו לסוכנות הידיעות AP כי מספר רב של גופות אמור להגיע היום לזיהוי, מה שככל הנראה יפחית את מניין הנעדרים ויוסיף למניין ההרוגים במתקפה, שעומד כעת על 62. יותר מ-170 בני אדם נפצעו במתקפת הטרור.

הטלוויזיה בקניה דיווחה כי כוחות הביטחון הרגו "שישה מהתוקפים הנותרים" בקניון. קודם לכן טענו כוחות הביטחון כי בקניון נמצאים בין 10 ל-15 מחבלים, שמתבצרים באגף אחד במרכז הקניות.

ניירובי, הבוקר (AP)

סגן השגריר הישראלי: התנהלות הרשויות טובה

תמונה הפוכה עולה מהודעת הטרוריסטים המתבצרים בקניון. הארגון הסומלי "אל שבאב", שלקח אחריות על המתקפה, טוען היום כי "לוחמי מוג'הידין עדיין נמצאים בקניון ונלחמים - הלחימה התחדשה בשעות אלו". בהודעת הארגון נכתב כי הלוחמים "ממשיכים להגן על השטח, ויצרו קשר עם מטה הארגון".

סגן שגריר ישראל בקניה יקי לופז העריך בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט כי בהמשך יתברר שיש עוד הרבה מאוד גופות בתוך הקניון שלא פונו. "כבר כמה שעות טובות שזה נראה לקראת סיום, יש רושם שזה לקראת זה", אמר לופז.

על השפעת האירועים על הישראלים שמתגוררים בבירה אמר סגן השגריר: "לא נתקלנו עד עכשיו באף מקרה שישראלים שנכנסו לאיזה פאניקה ורוצים לעזוב". הוא ציין כי בסך הכל התנהלות הרשויות בקניה היא טובה וסירב להתייחס לדיווחי על מעורבות של ישראלים בניהול האירוע.

 

קניון ווסטגייט בניירובי (AP)

במקביל, מקור ביטחוני בבריטניה אמר לסוכנות הידיעות רויטרס כי ייתכן ש"האלמנה הלבנה" - האזרחית הבריטית סמנתה לווט'ווית - מעורבת במצור בקניה. לווט'ווית היא אלמנתו של אחד המחבלים המתאבדים שביצעו את הפיגוע בלונדון בשנת 2005,. בשנים האחרונות דווח כי ככל הנראה היא עזבה את בריטניה והמשיכה לעסוק בטרור.

אמש ציטטה סוכנות הידיעות הצרפתית AFP את הודעת משטרת קניה, שלפיה נעצרו 10 חשודים במעורבות במתקפת הטרור בניירובי. שר הפנים הקנייתי ג'וזף אולא לנקו חשף כי חלק מהמחבלים היו מחופשים לנשים במהלך המתקפה.

מתקפת הטרור בקניה - ההתפתחויות האחרונות

הרשויות בקניה: הושגה שליטה על הקניון

"נעצרו 10 חשודים במעורבות במתקפה"

שר הפנים: "רוב בני הערובה שוחררו"

עדויות: "המחבלים צעקו כופרים למוות"

פעילי הטרור: נוציא להורג את בני הערובה